Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihms

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Vullkani detyron 20 mij filipinas t evakuohen

Rreth 20 000 filipinas jan detyruar t evakuohen n provincn Albaj t Filipineve, pasi vullkani Majon "u zgjua" sot n mngjes. Autoritetet ngritn shkalln e rrezikut, pasi nga vullkani i lart 2 460 metra, filloi t dal llav dhe hi i zjarrt. Vullkani arriti dy shkall para erupsionit kryesor. Rreth 20 000

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.326Z

Skema e kafshats apo kafshat q s'kaprdihet

N nj vend si Shqipria ku prqindja e varfris arrin shifra t mdha dhe ku praktikisht nj pjes e ekonomis , sht parazitare me nj fizionomi tejet konsumator dhe I financuar nga remitancat, hartimi I politikave sociale sht dicka mse positive. Nga kjo pikpamje duhen par dhe inisiativat e qeveris pr t zbutu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.424Z

Aplikimi për kredi të lehtësuar, edhe 600 vende të lira

Të pastrehët, si përfitohen bonuset e strehimit dhe kredia Edhe 600 familje t pastreha mund t aplikojn deri n fund t vitit pr prfitimin e kredive t lehtsuara. Nj mij sht kufiri i krkesave pr kredi q do t shqyrtohen prgjat vitit, ndrkoh q prfitojn vetm 250. Burime zyrtare pran B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.742Z

Ndihma ekonomike, tollon ushqimor për familjet e varfëra

Personat q prfitojn ndihm ekonomike nga shteti pr shkak t varfris, tashm mund ta marrin kt mbshtetje edhe n formn e tollonit ushqimor. N nj tryez t prbashkt diskutimi, prfaqsues t Ministris s Puns kan diskutuar pr formn e re q mund t'ju serviret ndihma ekonomike, disa prej familjeve. Filloreta Kodr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.334Z

Zapatero: Nuk na duhet ndihmë nga BE

Ndryshe nga sa thon ekspertt e ekonomis, kryeministri spanjoll Hoze Luiz Rodrigez Zapatero ka deklaruar se qeveria e tij nuk e ka t nevojshme t krkoj ndihm nga Bashkimi Europian. Kryeministri reagoi lidhur me spekulimet n tregjet financiar sipas t cilve Spanja bhet gati t krkoj nj ndihm deri n 280

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Kapen në kufi pesë klandestinë ndalohet udhërrëfyesi

Kakavij Arrestohet nj udhrrfyes klandestinsh. Efektivat e Drejtoris Rajonale pr Kufirin dhe Migracionin n Qarkun e Gjirokastrs kan ndaluar rreth ors 01:00 t s marts, pes shtetas nga Rrethi i Fierit, t cilt po tentonin t kalonin kufirin grek n mnyr t paligjshme. Ndalimi i tyre shtn afrsi t vijs kufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.865Z

Policia bllokon rrugën që lidh spitalin me qytetin

Rruga kryesore q lidh spitalin me pjesn tjetr t qytetit n Fier prej disa kohsh sht bllokuar, jo se n t po kryhen punime, por pr shkak t vendosjes s disa blloqeve betoni nga policia rrugore. Bllokimi i ktij aksi ka bre q urgjencat t prshkojn gjith unazn, e cila ka shum trafik pr t shkuar n spital. Si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama