Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihms

Total: 141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.740Z

Mrekulli në Kinë, shpëtojnë pas një jave 114 minatorë

M shum se nj jav pas prmytjes s nj miniere qymyguri n veri t Kins, forcat e ndihms s shpejt kan arritur t nxjerrin t gjall 114 minator. Vazhdojn krkimet pr rreth 50 t tjer. Mjekt than se t mbijetuarit jan n gjendje t qndrueshme shndetsore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Berisha takon Jones

Zv/ndihms Sekretari Amerikan i Shtetit, Stuart Jones ka zhvilluar nj takim me kryeministrin e vendit Sali Berisha. Gjat takimit, kryeministri Berisha theksoi se ratifikimi n Senat dhe firmosja nga Presidenti Bush i Protokollit t Antarsimit t Shqipris n NATO prbjn ngjarjen m kulmore n marrdhniet midi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.778Z

Ethiopia Airlines, gjenden kutitë e zeza të avionit

Forcat e krkim shptimit kan arritur t gjejn kutit e zeza t avionit t Etiopia Airlines q u rrzua n Mesdhe ditn e hn me 90 persona n bord. Gjetja e kutive pritet t nxjerr n drit edhe shkaqet e rrzimit t avionit. Deri tani forcat e ndihms s shpejt kan rekuperuar 14 trupa t pajet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Ndryshon vendim, Parësori, me borde për lirim dhe punësim të stafit mjekësor

Me propozim t ministrit t Shndetsis, Petrit Vasili, qeveria ka miratuar dje disa ndryshime n projektvendimin “Pr financimin e shrbimeve t kujdesit shndetsor parsor nga skema e detyrueshme t kujdesit shndetsor”, duke ngritur borde, t cilat mund t lirojn apo punsojn sta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.369Z

Përmbytjet në Brazil, rëndohet bilanci i viktimave

Sa vjen e rndohet bilanci i viktimave si pasoj e prmbytjeve dhe rrshqitjeve t dheut n Brazil. Deri tani raportohen 145 viktima. 135 t tjer jan plagosur e 60 figurojn t zhdukur. Forcat e ndihms s shpejt vazhdojn krkimet pr gjetjen e trupave. Situata paraqitet m kritike n Rio De Zhaneiro ku lagje dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.406Z

Rrëzohet autobusi në Turqi, 16 turistë të vdekur

Nj aksident rrugor i ndodhur mngjesin e sotm n Antalia t Turqis u ka marr jetn 16 turistve rus. Mes viktimave jan edhe 3 fmij. Sipas autoriteteve lokale, bhet fjal pr 25 t plagosur. Disa prej tyre jan n gjendje kritike pr jetn, ndaj nuk prjashtohet nj rndim i bilancit t viktimave. Forca t shumta t n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.209Z

E pushojnë nga puna, merr peng një autobus

Nj ish-polic i armatosur ka marr peng nj autobus me t paktn 20 udhtar n kryeqytetin e Filipineve, Manila. Mediat vendase bjn t ditur se udhtart jan t gjith turist kinez dhe mes tyre ka edhe fmij. I dyshuari, Rolando Mendoza, krkon t rikthehet n rradht e policis, pasi sht shkarkuar nga detyra pr tra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama