Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonse

Total: 579
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Ndërtuesit: Çmimet e banesave, peng i lejeve të ndërtimit

Problemet me lejet e ndrtimit n kryeqytet do t vijojn t mbajne lart mimet e apartamenteve edhe kt vit. Ndrtuesit prjashtojn mundsin e uljes s mimeve dhe argumenti kryesor sht oferta e kufizuar pr shkakt t lejeve t cunguara pr ndrtim n Tiran. Jasht Tirans, ndrtuesit po tregohen m elastik duke shitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.871Z

Gjendja në veri, Prifti takim me komisarin italian të digave

Gjat pasdites n Ministrin e Energjitiks sht zhvilluar takimi i ministrit Dritan Prifti dhe ekspertve t energjetiks me komisarin e digave t larta t Italis. N takim ishte i pranishm edhe zv-kryeministri Ilir Meta. Mbledhja vjen pas nj takimi q eksperti i lart italian pati me kryeministrin Sali Berisha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

EULEX: Sulmet nuk na pengojnë

Pas sulmit t s shtuns ndaj nj automjeti t EULEX, zyrtar t misionit shprehen t bindur se t tilla ngjarje nuk pengojn punn n veri. Pr EULEX, sipas Telegraf, prioritet sht kthimi i gjykatsve dhe prokurorve n gjykatat n veri.Ndonse ishte distancuar nga strategjia e Qeveris s Kosovs dhe e Zy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.730Z

Permet, pengohet dhenia e ID

Nga 7 komuna dhe 2 Bashki ne rrethin e Permetit kane filluar pune per kartat e identitetit vetem ne dy Bashkite e Permetit dhe te Kelcyre, si dhe ne komunat Deshnice e Piskove. Ne 5 komunat Carshove, Petran, Suke, Ballabn dhe Frasher nuk ka filluar aplikimi per arsye te mosardhjes ende te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.741Z

Frenohet Gjermania për ndihmën e Greqisë

Ndonse Bashkimi Europian ka rn n dakord n parim pr t ndihmuar financiarisht Greqin me nj fond prej 35 miliard dollarsh, duket se mbshtetja e Gjermanis ka psuar nj frenim. Berlini kontrubuesi kryesor europian me 8.5 miliard euro nga totali i dhn prej BE-s, ende nuk sht gati t akordoj huan e saj pr Gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.845Z

DASH: Shqipria probleme me pronat, shtypin dhe dhunn familjare

N raportin e tij t prvitshm pr t drejtat e njeriut Departamenti i Shtetit thekson se gjat vitit 2007, qeveria e Shqipris prgjithsisht i ka respektuar t drejtat e njeriut, megjithat raporti ve n dukje nj sr problemesh si ato me gjakmarrjen, keqtrajtimin e t burgosurve dhe t ndaluarve nga policia, kus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.616Z

Kavalieri lë spitalin, por në zyrë vetëm pas dy javësh

Kryeministri Italian Silvio Berluskoni doli sot nga spitali ku u shtrua 4 dit m par, ndonse ende n dhimbje dhe me probleme me oreksin. Berluskoni prshndeti me dor gazetart dhe deklaroi se do t pezulloj t gjitha aktivitetet publike pr dy jav. Ai u godit t dieln n prfundim t nj tubimi n Milano nga nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama