Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonse

Total: 579
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Vlersohet privatizimi i ARMO-s

Privatizimi i kompanis shqiptare t nafts ARMO prfundon brenda dy muajve t ardhshm, ndrsa procesi teknik po ndiqet me saktsi dhe transparenc. Kshtu e komentoi tenderin e hapur dje juristi Xhud Kerni, prfaqsues i kompanis amerikane Patton Boggs, q po kshillon autoritetet shqiptare pr procedurat ligjor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.219Z

Hapen portat e Drinit, Asnjë rrezik për përmbytje

Situata hidrike n kaskadn e Lumit Drin nuk rrezikon prmbytje n zonn e Shkodrs dhe at t Nn Shkodrs. N nj mbledhje t zhvilluar gjat mesdits, numri dy i Ministris s Ekonomis dhe Energjetiks dhe grupi i posam pr monitorimin e kaskads s Drinit, pohuan se situata nuk paraqitet alarmante, ndonse specialis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Francë, bankierët me bonuse të majme

Ndonse nj nga arsyet e krizs financiare q gjunjzoi gjith botn ishin bonuset e majme t bankierve, duket se n Franc kta t fundit nuk kan hequr dor kurr nga shprblimet. Sipas gazets Le Mond, 3500 menaxhert bankar do t marrin shprblime prej 286 mij euro, totali i t cils mblidhet deri n nj miliard euro.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Turqi-SHBA,"er e ftoht" n gjirin e NATO-s!

N m pak se dy vite Turqia po tregon rndsin e saj prball dy fuqive m t mdha pernidmore, Bashkimit Europian dhe Shteteve t Bashkuara. Nse nn petkun diplomatik deri tani kt e kavetm Kina e largt, duket se Turqia e ka ln mnjan edhe kt coh pr t shfaqur para Brukselit e Uashingtonit at q mendon n t vrte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Pushimet jashtë vendit, rriten çmimet e paketave turistike

Nse shum qytetar t Shqipris do t zgjedhin pr t pushuar jasht vendit dhe kryesisht n Turqi, duhet t paguajn m shum se nj vit m par. Ndrsa n vitin 2009, shum agjenci turistike uln mimet e paketave turistike si pasoj e efekteve t krizs globale, kjo nuk do t ndodh n vitin 2010. Pr sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Vdes 50 vjeari nga zetori

Nj 50-vjear humbi jetn mbrmjen e djeshme, n fshatin Agim t Libofshs, n rrethin e Fierit. Xhevit Biaku psoi aksident rreth ors 17:00 t dits s mart, kur u kap nga freza ndrsa po zbriste nga zetori. Ndonse familjart e tij e drguan n Spitalin e Fierit, ai humbi jetn rreth mesnats pr shkak t plagve t rnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Ukrainë, Balotazhi presidencial më 7 shkurt

Dy rivalt ukrainas, Viktor Janukovi dhe Julia Timoshenko do t prballen srish n balotazhin presidencial t 7 shkurtit. Pas zgjedhjeve t djeshme komisioni qndror tha se Janukovi udhheq me 36 %, ndrsa Timoshenko me 24 % ndonse asnj prej tyre nuk ka shumicn e nevojshme. Presidenti n largim, Viktor Jushen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama