Rezultate te kerkimit per termin: +Ndonse

Total: 579
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.922Z

Pushimet jashtë vendit, rriten çmimet e paketave turistike

Nse shum qytetar t Shqipris do t zgjedhin pr t pushuar jasht vendit dhe kryesisht n Turqi, duhet t paguajn m shum se nj vit m par. Ndrsa n vitin 2009, shum agjenci turistike uln mimet e paketave turistike si pasoj e efekteve t krizs globale, kjo nuk do t ndodh n vitin 2010. Pr sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Vdes 50 vjeari nga zetori

Nj 50-vjear humbi jetn mbrmjen e djeshme, n fshatin Agim t Libofshs, n rrethin e Fierit. Xhevit Biaku psoi aksident rreth ors 17:00 t dits s mart, kur u kap nga freza ndrsa po zbriste nga zetori. Ndonse familjart e tij e drguan n Spitalin e Fierit, ai humbi jetn rreth mesnats pr shkak t plagve t rnd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Ukrainë, Balotazhi presidencial më 7 shkurt

Dy rivalt ukrainas, Viktor Janukovi dhe Julia Timoshenko do t prballen srish n balotazhin presidencial t 7 shkurtit. Pas zgjedhjeve t djeshme komisioni qndror tha se Janukovi udhheq me 36 %, ndrsa Timoshenko me 24 % ndonse asnj prej tyre nuk ka shumicn e nevojshme. Presidenti n largim, Viktor Jushen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.783Z

Sheshi, qytetarët: Rama po kërkon të pengojë festën e PD

Ndonse nj dit m par, Ministri i Punve Publike Sokol Olldashi deklaroi se ndrhyrja e Bashkis n rregullimin e sheshit "Sknderbej" sht jo-ligjor, bashkia ka vijuar me punimet. Por pr banort e kryeqytetit, kjo, jo vetm q sht ndrhyrje e vonuar, por edhe e qllimshme. Sipas tyre, n kt mnyr Rama

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.349Z

Komisioni i Ligjeve: Zyra e Avokatit të Popullit, selektive

Avokati i Popullit nuk ka mundur t’u jap prgjigje pyetjeve t ngritura nga mazhoranca lidhur me disa prej shqetsimeve t konstatuara nga ky dikaster pas ankesave t bra nga qytetart prgjate vitit 2009. Kaq ka mjaftuar q pr kto konstatime t evidentuara n raportin voluminoz prej m shum se 400 faqes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.436Z

Bashkia shkel ligjin për lëvizjen e mjeteve me tonazh të lartë

Makinat me tonazh t lart prej kohsh jan kthyer n nj problem shqetsues pr rrugt e kryeqytetit. Ndonse ka rregulla t veanta pr oraret dhe lvizjen e tyre n Tiran ndodh e kundrta dhe n fardolloj orari. Organi i cili ka pr detyr vendosjen e rregullave teknike t lvizjes s ktyre mjeteve brenda territorit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.713Z

Ndërtuesit: Çmimet e banesave, peng i lejeve të ndërtimit

Problemet me lejet e ndrtimit n kryeqytet do t vijojn t mbajne lart mimet e apartamenteve edhe kt vit. Ndrtuesit prjashtojn mundsin e uljes s mimeve dhe argumenti kryesor sht oferta e kufizuar pr shkakt t lejeve t cunguara pr ndrtim n Tiran. Jasht Tirans, ndrtuesit po tregohen m elastik duke shitur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama