Rezultate te kerkimit per termin: +Ndryshime

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.095Z

5 ndryshime të reja në qeveri

Pas zëvendësimit të ministrave, këtë javë ndryshimet në qeveri janë bërë në nivel zv. ministrash. Në mbledhjen e kësaj të mërkure qeveria ka miratuar emërimin e Eralda Methasanit zv. ministre të Integrimit, Redi Shtinon si zv. ministër në Arsim, Kledi Xhaxhiu si zv.ministër i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.202Z

"Shumica e amerikaneve duan ndryshime"

"Kandidimi presidencial i Barack Obamas do te nxise shume amerikane me ngjyre qe te angazhohen me shume ne politike, sepse ky rast u deshmon atyre se mund te kene sukses nese provojne dhe hyjne ne gare", thote analisti i Radios Evropa e Lire, Patrik Mur. Senatori Barack Obama eshte kandidati i Part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.914Z

Formula 1 priten ndryshime

Ashtu si ne futboll edhe ne Formula 1 po mendohet per ndryshime rrenjesore.Drejtuesit me te larte te saj dhe te skuadrave jane mbledhur ne Gjeneve per te diskutuar.Disa nga pikat jane sistemi i pikeve apo dhe reduktimi i fondeve per t’ju shmangur krizes financiare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.962Z

Ndryshime ne qeveri

Demokrati Prec Zogaj i kerkon ndryshime ne qeveri kryeministrit Berisha brenda muajit janar. Zogaj kerkon nje takim te kryetareve te partive politike me kryeministrin, per te percaktuar objektivat kryesore me te cilat do te prezantohet kjo qeveri ne vitin 2009. Zogaj thote se nuk ka me kohe per te m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.908Z

Mediat, propozohen ndryshime në licencim

Raporti vjetor i Këshillit Kombëtar të Radiotelevizioneve u diskutua ditën e djeshme në Komisionin Parlamentar të Edukimit dhe Mjeteve të Informimit Publik. Ky raport, i paraqitur nga kryetarja e KKRT-së, Mesila Doda, prezantoi punën e këtij institucioni gjatë 2007-s. Në kuadër të mbro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.644Z

Partizani me ndryshime në formacion

02/03/2005  Do të jetë një Partizan ndryshe, ai i sotmi në Ballsh. Pas stërvitjes së fundit, të zhvilluar në ambientet e klubit, tekniku Mema, duket se ka vendosur të bëjë disa ndryshime në formacion. Ndryshimet e teknikut Mema do të prekin të gjitha repartet, duke filluar q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.761Z

Kryeministri: Nuk ka ndryshime në qeveri

Berisha vlerëson ecurinë e reformave të ndërmarra nga qeveria KORÇË- Qeveria nuk do të ndryshojë dhe kjo është konfirmuar sërish dje nga kryeministri Sali Berisha. Pavarësisht presioneve të vazhdueshme që po i bëhen nga disa prej aleatëve të tij për të riformatuar kabin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama