Rezultate te kerkimit per termin: +Ndryshime

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.148Z

A do ketë ndryshime në qeveri?

Kryeministri Berisha ka filluar dje negociata me drejtues të Partisë Republikane, për të caktuar një vend në qeveri për këtë parti, pas largimit me dorëheqje prej saj të kryetarit Fatmir Mediu. Sipas të dhënave të para rreth takimit, Berisha u ka propozuar atyre vendin e zëvendëskry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.446Z

Mediu: Ndryshime në Kodin Zgjedhor

Kreu i Partisë Republikane ka kërkuar ndryshime në Kodin Zgjedhor shqiptar, gjatë një takimi me përfaqësuesit e asamblesë rajonale të PR-së, dega Vlorë. Mediu u shpreh, se Kodi Zgjedhor duhet të përfaqësojë sa më drejtë interesat e elektoratit dhe që të arrijë këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.969Z

PAA: S'ka nevoje per ndryshime ne qeveri

Kreu i PAA-se, Lufter Xhuveli, eshte i mendimit se kabineti qeveritar nuk ka nevoje per ndryshime thelbesore pas marrjes se fteses per ne NATO ne samitin e Bukureshtit. Sipas Xhuvelit, fakti qe Shqiperia mori ftesen per anetaresim ne NATO do te thote se stafi qeverises ka punuar mire dhe ka ndermarr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:38.095Z

5 ndryshime të reja në qeveri

Pas zëvendësimit të ministrave, këtë javë ndryshimet në qeveri janë bërë në nivel zv. ministrash. Në mbledhjen e kësaj të mërkure qeveria ka miratuar emërimin e Eralda Methasanit zv. ministre të Integrimit, Redi Shtinon si zv. ministër në Arsim, Kledi Xhaxhiu si zv.ministër i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.202Z

"Shumica e amerikaneve duan ndryshime"

"Kandidimi presidencial i Barack Obamas do te nxise shume amerikane me ngjyre qe te angazhohen me shume ne politike, sepse ky rast u deshmon atyre se mund te kene sukses nese provojne dhe hyjne ne gare", thote analisti i Radios Evropa e Lire, Patrik Mur. Senatori Barack Obama eshte kandidati i Part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.914Z

Formula 1 priten ndryshime

Ashtu si ne futboll edhe ne Formula 1 po mendohet per ndryshime rrenjesore.Drejtuesit me te larte te saj dhe te skuadrave jane mbledhur ne Gjeneve per te diskutuar.Disa nga pikat jane sistemi i pikeve apo dhe reduktimi i fondeve per t’ju shmangur krizes financiare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.962Z

Ndryshime ne qeveri

Demokrati Prec Zogaj i kerkon ndryshime ne qeveri kryeministrit Berisha brenda muajit janar. Zogaj kerkon nje takim te kryetareve te partive politike me kryeministrin, per te percaktuar objektivat kryesore me te cilat do te prezantohet kjo qeveri ne vitin 2009. Zogaj thote se nuk ka me kohe per te m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama