Rezultate te kerkimit per termin: +Neni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.691Z

Drejt perfundimit diskutimi i projektligjit per Gjykaten Administrative

Komisioni parlamentar i Ligjeve është drejt përfundimit të diskutimit nen për nen të projektligjit për ngritjen e Gjykatës Administrative. Në mbledhjen e fundit, ka diskutuar dhe më pas ka miratuar nenet e fundit të draftit të propozuar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.394Z

PROJEKTLIGJ PËR RATIFIKIMIN E MARRËVESHJES FINANCIARE, NDËRMJET KËSHILLIT TË MINISTRAVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE KOMISIONIT TË KOMUNITETEVE EUROPIANE, “PËR PROGRAMIN NDËRKUFITAR SHQIPËRI - ISH - REPUBLIKA JUGOSLLAVE E MAQEDONISË, PËR VITIN 20

P R O J E K T L I GJ PëR RATIFIKIMIN E MARRëVESHJES FINANCIARE, NDëRMJET KëSHILLIT Të MINISTRAVE Të REPUBLIKëS Së SHQIPëRISë DHE KOMISIONIT Të KOMUNITETEVE EUROPIANE, “PëR PROGRAMIN NDëRKUFITAR SHQIPëRI - ISH - REPUBLIKA JUGOSLLAVE E MAQEDONISë, PëR VITIN 2009, Të KOMPONENT

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.147Z

Konfiskohen produkte medicinale të prodhuara pa licencë

Prishtinë, 19 maj 2011 NOA – Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion, ka ngritur kallëzim penal ndaj dy personave të dyshuar si të përfshirë në veprat penale, Tregti e ndaluar neni 246 dhe Prodhim i ndaluar neni 247 i Kodit penal të Kosovës. Burimet zyrtare policore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.323Z

Braçe: Berisha bëhu burrë e dëshmo për shitjen e atdheut

TIRANE- Deputeti socialist Erion Braçe i bën thirrje kryeministrit Berisha të vijë sot në Parlament në interpelancë për privatizimin e sektorëve strategjikë të cilën e ka kërkuar që më 30 nëntor.  Braçe i k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.622Z

Topi: Une dekretoj, politika e ka aksesin e saj ne Kuvend

"Eshte ne eksluzivitetin e Presidentit, qe kur eshte problemi per konfigurimin ligjor te Kushtetutes, qe njerezit e drejtesise duhet te jene njerez te shkeputur nga politika, sepse politika ka aksesin e plote qe te jape pelqimin ne Parlament". Ky ka qene qendrimi ardhur nga Presidenti Bamir Topi lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.336Z

Është e domosdoshme që numri i deputetëve të jetë 100

  Neni 64 i Kushtetutës, ku fillimisht përcaktohet numri i deputeteve, është produkt jo i dobishëm i politikës shqiptare që me sa shihet do të mbetet i tillë përderisa institucionet që kanë marrë ose do të marrin përsiper ndryshimet në reformën zgjedhore, nuk do të korrigjojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.298Z

Grabiti çantën e një gruaje një javë më parë, arrestohet

Tiranë – Policia kreu dje ndalimi e 29 - vjeçarit Altin Nexhipi, nga Tirana, pasi për të kishte një urdhër arresti nga Prokuroria e Tiranës. Burime të sigurta thanë për gazetën se specialistët e seksionit Kundër Vjedhjeve me Dhunë /Armë dhe të Shkatërrimit të Pronës, u vunë n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama