Rezultate te kerkimit per termin: +Nga

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.941Z

Nga jashte apo nga brendae!

Prof. Dr. Nexhip Gami Na eshte futur ne gjak nje pozicionim ekstremist ndaj dukurive te jetes saqe nuk arrijme t' i bashkevendosim ato edhe kur kjo eshte krejt e dukshme, e pakundershtueshme dhe, ne veprimtarine tone shoqerore - ne nje kuptim mjaft te gjere te fjales - e dobishme. Paradoksalisht, kj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.268Z

Ikën nga shtëpia, përdhunohet nga shokët

17-vjeçarja në Lezhë Policia arreston dy të dyshuarit. Vajza u gjet rastësisht në shoqërinë e një balerine Vajza 17-vjeçare ka deklaruar se është dhunuar seksualisht në disa hotele nga Lezha në Durrës Hetimet Të arrestuarit - Valentin Kola dhe Taulant Ndreca, nga fshati Barbulloj i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.735Z

Dezertoi nga ushtria, ndalohet nga policia

Tiranë – Një 23-vjeçar u ndalua nga policia pasi ishte në kërkim për shmangie të shërbimit ushtarak. U mundësua kapja nga Sektori i Operacioneve Speciale dhe Kërkimit të shtetasit Endrit Shahini, 23 vjeç, lindur në Burrel dhe banues në Tiranë. Kapja e tij u krye pasi ishte shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.266Z

Rrëmbyesi nga Korça ekstradohet nga Athina

13/12/2008  Mbajti me dhunë një grua dhe të bijën TIRANE- Interpol Tirana kreu ekstradimin nga Athina drejt Shqipërisë të shtetasit shqiptar Mihal Shkëmbi nga Korça, i akuzuar për rrëmbim personi. Ndaj këtij shtetasi gjykata e rrethit gjyqësor Pogradec, me vendimin nr. 59 të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.121Z

Braktiset nga nëna, shpetohet nga qeni

 BUENOS AIRES -Një bebe e sapolindur e braktisur nga nëna e saj është shpëtuar nga një qen. Reuters bën të ditur se bebja e lindur nga një nënë 14 vjecare dhe e braktisur më pas është gjetur në një kolibe qensh, ku nje qen femër është kujdesur për të ashtu si për këlyshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.086Z

President nga Populli apo nga Parlamenti?

Nga Anjeza Xhaferraj* Zgjedhja e presidentit nga populli nuk do të sillte asnjë ndryshim cilësor në politikën tonë dhe në funksionimin e demokracisë. Xhaferraj bën një analizë të thukët të këtij debati që ka lindur këto ditë pas propozimit të deputetit Blushi. Së fundmi u bë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.017Z

Pushohet nga puna njera nga Shtepiaket

Kriza ekonomike prek edhe “Shtepiaket e Deshperuara”. Producentet e serialit te ndjekur kane vendosur te largojne njeren nga protagonistet, Nicolette Sheridan, qe interpreton personazhin e Edie Britt. Aktorja do te shfaqet per here te fundit ne serine qe transmetohet kete te d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama