Rezultate te kerkimit per termin: +Nga

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.621Z

Terrorizmi, vlerësim nga SHBA

Shqipëria ka bërë një luftë "agresive" ndaj terrorizmit. Ky është vlerësimi i ardhur nga Departamenti Amerikan i Shtetit në një raport global për luftën ndaj terrorit. Në këtë raport thuhet se Shqipëria ka bërë punë të vlerësueshme për të ngrirë llogaritë bankare si dhe ka p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.063Z

Mbyllen borxhet nga komunizmi

Dorina Azo Pritet qe brenda ketij muaji, Ministria e Financave te mbylle te gjithe borxhet e trasheguara nga periudha komuniste. Tashme nga ky institucion jane marre te gjitha masat per shlyerjen e ketij borxhi te mbartur, i cili arrin ne vleren e rreth 25 milione dollareve. Lajmi behet i ditur nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.546Z

Hetimet nisën nga ne

Hasan Preteni ka thënë të enjten se EULEX e ka bastisur Ministrinë për Komunitete dhe Kthim falë punës që ka bërë Agjencia Kundër Korrupsionit. Sipas tij, hetimet kanë filluar nga një kallëzim penal, që burimin e ka në agjenci. Ai, po ashtu, ka thënë se 84 zyrtarë të lartë publi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.884Z

Tre mësime nga lufta

SSSAASS Alexander Kudascheff Rreth 75 vjet më parë filloi Lufta e Dytë Botërore. Gjermania sulmoi Poloninë dhe e futi të gjithë botën në luftë. Për gjashtë vjet lufta u përhap në Europë, Afrikë, Lindjen e Mesme dhe në Paqësor. Plot 60 shtete u përfshinë në të dhe 110 milionë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.354Z

Gjyqtarët "mbyten" nga dosjet

Gjyqtarët e Durrësit, ndonëse në mbingarkesë të plotë, aq sa nuk arrijnë të zbardhin vendimet, nuk ankohen. Edhe pse çdo gjyqtar aktual në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Durrës ka një ngarkesë prej më shumë se 200 dosjesh për gjykim, asnjë prej tyre nuk dëgjohet të ankohet nga pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.669Z

Tirane rreziku nga cianuri

Bashkia e Tiranes i kërkon qytetarëve, që të mos frekuentojnë më tregun tek ish-uzina “Dinamo”, ku shiten fruta dhe perime, pasi një ditë më parë Ministria e Mbrojtjes ka zhgroposur 700 kg cianur, pa marrë parasysh riskun e ndotjes s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.146Z

Rrëfime nga ferri komunist

Pushkatimi i dy poetëve shqiptarë Vilson Blloshmi dhe Genc Leka nga regjimi komunist i Enver Hoxhës ishte një prej ngjarjeve më të tmerrshme që ka ndodhur gjatë diktaturës komuniste. Vëllai i njërit prej të pushkatuarve tani ka nxjerrë një libër, në të cilin botohen dosjet e sigurim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama