Rezultate te kerkimit per termin: +Nga

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.146Z

Rrëfime nga ferri komunist

Pushkatimi i dy poetëve shqiptarë Vilson Blloshmi dhe Genc Leka nga regjimi komunist i Enver Hoxhës ishte një prej ngjarjeve më të tmerrshme që ka ndodhur gjatë diktaturës komuniste. Vëllai i njërit prej të pushkatuarve tani ka nxjerrë një libër, në të cilin botohen dosjet e sigurim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.548Z

Lajme shkurte nga Sporti

Bundesliga, 65 mln euro më pak se sezoni i kaluarKlubet e Bundesligës gjermane në krahasim me vitin e kaluar kanë kursyer më shumë para në merkaton e verës. Për 154 futbollist të ardhur, 18 klubet gjermane kanë paguar 84.3 milion euro- afërsisht 65 milion euro më pak në krahasim me nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.793Z

Trebicka: Mashtrimi nga MEICO

Kompanisë amerikane “AEY Ltd”, drejtuesi i së cilës tashmë jo vetëm është nën hetim, por i duhet të dalë dhe para Kongresit Amerikan për të dhënë shpjegime, ia “futi” ndërmarrja “Meico”. Ky ishte ndër deklarimet më të forta të dhënë dje nga bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.155Z

Zbriti nga autobusi, mbetet i plagosur nga makina që po kalonte

Korçë, 4 shtator, NOA Sapo zbriti nga autobuzi i linjës Greqi-Shqipëri në rrugëkalimin Bilisht-Doganë e Kapshticës, u gjend i përplasur nga një makinë që po kalonte rrugën. Burimet policore rrëfejnë për agjencinë e Lajmeve NOA se ngjarja i ka ndodhur Andrea Ahmetit, banues në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.208Z

Apel nga njeriu i Zotit por heshtje nga njerezit e shtetit

Transmetuar me 26102016 - 1520 Nga Dritan Kababr br Sot lexova me nje fryme nje leter nga njeriu i Zotit Dom Gjergj Meta Sa dhimbje dhe vertetesi kishte ne ate leter Ne keto kohe te gjithe duhet te bejne ate qe quhet detyre qytetar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.802Z

Reali joshet nga Emerson

19/05/2005  Gazeta prestigjoze spanjolle “Marca”, e ka hapur faqen e parë me një lajm shokues për Juventusin, ku thuhej se “Emerson është i pari që do të veshë fanelën e bardhë madrilene”. Kjo do të thotë në mënyrë të hapur se për presidentin e Real Madridit, Flore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Prishtina, xhungla nga betoni

Q nga prfundimi i lufts, Prishtina ka prjetuar nj bum t vrtet. Rezultati, shtim i shpejt i popullats, ndrtimet e egra dhe nj ngarkes e madhe n komunikacion. Kryeqyteti i Kosovs ka rreth 470 mij banor. Ata jan t gjith dshmitar t kaosit urbanistik. N vitet e shkuara jan ndrtuar n Prishtin dhe rrethin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama