Rezultate te kerkimit per termin: +Nga

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.735Z

Dezertoi nga ushtria, ndalohet nga policia

Tiranë – Një 23-vjeçar u ndalua nga policia pasi ishte në kërkim për shmangie të shërbimit ushtarak. U mundësua kapja nga Sektori i Operacioneve Speciale dhe Kërkimit të shtetasit Endrit Shahini, 23 vjeç, lindur në Burrel dhe banues në Tiranë. Kapja e tij u krye pasi ishte shpallur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.266Z

Rrëmbyesi nga Korça ekstradohet nga Athina

13/12/2008  Mbajti me dhunë një grua dhe të bijën TIRANE- Interpol Tirana kreu ekstradimin nga Athina drejt Shqipërisë të shtetasit shqiptar Mihal Shkëmbi nga Korça, i akuzuar për rrëmbim personi. Ndaj këtij shtetasi gjykata e rrethit gjyqësor Pogradec, me vendimin nr. 59 të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.121Z

Braktiset nga nëna, shpetohet nga qeni

 BUENOS AIRES -Një bebe e sapolindur e braktisur nga nëna e saj është shpëtuar nga një qen. Reuters bën të ditur se bebja e lindur nga një nënë 14 vjecare dhe e braktisur më pas është gjetur në një kolibe qensh, ku nje qen femër është kujdesur për të ashtu si për këlyshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.086Z

President nga Populli apo nga Parlamenti?

Nga Anjeza Xhaferraj* Zgjedhja e presidentit nga populli nuk do të sillte asnjë ndryshim cilësor në politikën tonë dhe në funksionimin e demokracisë. Xhaferraj bën një analizë të thukët të këtij debati që ka lindur këto ditë pas propozimit të deputetit Blushi. Së fundmi u bë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.017Z

Pushohet nga puna njera nga Shtepiaket

Kriza ekonomike prek edhe “Shtepiaket e Deshperuara”. Producentet e serialit te ndjekur kane vendosur te largojne njeren nga protagonistet, Nicolette Sheridan, qe interpreton personazhin e Edie Britt. Aktorja do te shfaqet per here te fundit ne serine qe transmetohet kete te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.284Z

Mesazhet nga Siria: Shqiptari i zhgënjyer nga xhihadi vritet nga ISIS

Historia e Ervin Hasanajt, jetimit që u radikalizua në moshë të vogël dhe u ekzekutua nga militantët e ISIS pas zhgënjimit nga xhihadi, duke lënë në kampet e luftës gruan dhe dy vajzat e mitura "Bris, aty je se s'mundem të flas me zë. Ervini nuk është më. Ka shku...Ka vdek. E vdekur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.711Z

Bild Kujdes nga refugjatet nga Siria

0 brbr brbrMes refugjateve te larguar nga Siria fshihen militante te Shtetit Islamik qe do te kryejne sulme terroriste te pergjakshme ne vendet e Europes Perendimorebrbr brbrAlarmi eshte bere publik nga e perditshmja gjermane Bild qe citon burime nga sherbimet sekrete amerikanebrbr brbrAta pranojne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama