Rezultate te kerkimit per termin: +Nga

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.086Z

President nga Populli apo nga Parlamenti?

Nga Anjeza Xhaferraj* Zgjedhja e presidentit nga populli nuk do të sillte asnjë ndryshim cilësor në politikën tonë dhe në funksionimin e demokracisë. Xhaferraj bën një analizë të thukët të këtij debati që ka lindur këto ditë pas propozimit të deputetit Blushi. Së fundmi u bë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.017Z

Pushohet nga puna njera nga Shtepiaket

Kriza ekonomike prek edhe “Shtepiaket e Deshperuara”. Producentet e serialit te ndjekur kane vendosur te largojne njeren nga protagonistet, Nicolette Sheridan, qe interpreton personazhin e Edie Britt. Aktorja do te shfaqet per here te fundit ne serine qe transmetohet kete te d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.284Z

Mesazhet nga Siria: Shqiptari i zhgënjyer nga xhihadi vritet nga ISIS

Historia e Ervin Hasanajt, jetimit që u radikalizua në moshë të vogël dhe u ekzekutua nga militantët e ISIS pas zhgënjimit nga xhihadi, duke lënë në kampet e luftës gruan dhe dy vajzat e mitura "Bris, aty je se s'mundem të flas me zë. Ervini nuk është më. Ka shku...Ka vdek. E vdekur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.711Z

Bild Kujdes nga refugjatet nga Siria

0 brbr brbrMes refugjateve te larguar nga Siria fshihen militante te Shtetit Islamik qe do te kryejne sulme terroriste te pergjakshme ne vendet e Europes Perendimorebrbr brbrAlarmi eshte bere publik nga e perditshmja gjermane Bild qe citon burime nga sherbimet sekrete amerikanebrbr brbrAta pranojne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.469Z

Majko:Marrëveshja, nga presioni, jo nga vullneti

UASHINGTON- Anëtari i Kryesisë së Partisë Socialiste, Pandeli Majko në një intervistë për Zërin e Amerikës në shqip, tha se marrëveshja mes qeverisë dhe opozitës, e arritur së fundi, nuk vjen si rezultat e vullnetit të mirë, por si pasojë e presionit ndërkombëtar. Negociatat në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.067Z

Rrahur nga serbet denuar nga UEFA

e Shtune 25 Tetor 20141137 am brbrKjo eshte karikatura e dites publikuar nga e perditshmja e Kosoves 8220Koha Ditore8221 SSSAbrASSKarikatura ironizon vendimin e padrejte qe ndeshkoi Shqiperine me humbje te ndeshjes ne tavoline edhe pse ndeshja u nderpre per shkak te dhunesbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.598Z

Liruar nga reforma, vdes nga alkooli

Nje ish-efektiv policie ka gjetur vdekjen dje si pasoje e konsumit te teper te alkoolit. Xhezmi Gurri humbi jeten ne spitalin e Beratit, ndersa burime nga personeli mjekesor bene te ditur se viktima ka mberritur ne gjendje te rende. Konsumimi i tepert i pijes mesohet t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama