Rezultate te kerkimit per termin: +Nisja

Total: 6202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.666Z

Moti i keq, pezullohet nisja e trageteve ne Vlore

Pezullohet nisja e trageteve ne portin e qytetit te Vlores per shkak te motit te keq dhe detit te trazuar. Sipas korrespondenteve tane ne Vlore, era e forte dhe deti me force deri ne 8 balle kane bere qe tragetet dhe mjetet e tjera ne port te mos nisen per lundrim. Sinoptikanet thone se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.534Z

Thaci: Nisja e autostrades, ceshtje ditesh

Kryeministri kosovar Hashim Thaci deklaroi se eshte ceshtje ditesh nisja e punimeve per ndertimin e rruges historike Morine-Prizren Prishtine. Ne nje konference te perbashket per shtyp me homologun e tij, Sali Berisha, Thaci u shpreh i lumtur per takimin me ate qe ai i quajti arkitektin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.001Z

Nisja e Atlantis NASA shtyn fluturimin. Shkak moti

Anija hapësinore Atlantis e programuar të nisë sot në orbitë fluturimin e fundit pas 30 vjetësh, mund të pengohet nga moti me stuhi. Gjatë një takimit të shkurtër me gazetarët, zyrtarja për motin në agjencinë amerikane hap&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.443Z

Topi: Nisja e menjëhershme e dialogut

“Në këtë situatë të stërzgjatur ngërçi politik, është e domosdoshme ulja e tensionit politik dhe nisja e menjëhershme e dialogut politik institucional mes palëve dhe gjetja e vullnetit të sinqertë për kryerjen e refor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.120Z

Nisja e shkollës, masa për lehtësimin e trafikut, Veliaj: Favorizojmë nxënësit

Asnjë furgon që furnizon minimarketet me mallra, apo mjete të tonazhit të rëndë, nga dita e hënë nuk do të lejohet të qarkullojë në kryeqytet në orët që do të përcaktohen sot nga Bashkia e Tiranës. Në prag të vitit të ri shkollor, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.828Z

Gjiknuri: Gati nisja e punimeve për autostradën energjitike

Duket se çdo gjë është gati për nisjen e punimeve për ndërtimin e autostradës energjitike Shqipëri-Kosovë. Ministri i energjisë dhe industrisë Damian Gjiknuri njoftoi në një konferencë për shtyp se ka nisur tashmë zbatimi i projektit më të rëndësishëm mes dy shteteve shqiptare.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.662Z

Nisja e vitit të ri shkollor, trafik i rënduar në Tiranë

Nisja e vitit të ri shkollor ka sjellë trafik të rënduar në kryeqytet. Qysh prej orëve të para të mëngjesit, rrugët kryesore të Tiranës kanë qenë të bllokuara, për shkak të prezencës së madhe të automjeteve. Në rrugët e Tiranës gjatë gjithë ditës do të ketë prezencë të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama