Rezultate te kerkimit per termin: +Nisja

Total: 6202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.423Z

Pas vrasjeve në Ukrainë/ A është kjo nisja e luftës?

Të paktën një oficer i Ukrainës u vra nga persona të armatosur pro- rusë në qytetin lindor Sloviansk, ndërkohë që të dy palët raportojnë për viktima. Por a është kjo nisja e një lufte, pyet gazetari i BBC, David Stern në shënimin e tij   Autoritetet në Ukrainë kanë thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.774Z

Shtyhet nisja e avionit te Albania Airlines

Konfuzion dhe pakenaqesi nga ana e pasagjereve te linjes Tirane-Torino, te cileve iu eshte shtyre serish udhetimi i tyre drejt fqinjit perendimor. Shkak per kete, sipas perfaqesuesve te kompanise “Albania Airlines”, eshte bere moti i keq ne Torino.Nje dite me pare pasagjeret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.856Z

Pritet nisja e numerimit te votave

Nje incident eshte shenuar ne Gramsh, ku kreu i nje komune eshte qelluar me arme zjarri, pa pesuar demtime ne trup. Policia ka mberritur ne vendngjarje, nderkohe qe mesohet se incidenti ndodhi kur po transportohej kutia e votimit. Pritet te nise numerimi ne KZAZ-ne numer 12 per Elbasanin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.538Z

Dy vajzat në koma do kurohen në Austri, nesër nisja

Share Dy vajzat e aksidentit tragjik të Himarës, të cilat momentalisht po marrin ndihmën mjekësore në Spitalin Ushtarak dhe ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore, do nisen për kurim në Austri. Mëngjesin e ditës së nesërme Florije Peci dhe Eriselda Gubere do të drejtohen drejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.670Z

Zgjedhjet në Spanjë, pritet nisja e bisedimeve për koalicion

Spanja duket se po përballet më pasiguri politike, pasi dy lëvizjet e reja, partia e ekstremit të majtë dhe partia liberale Ciudadanos kanë arritur të marrin një të tretën e vendeve. Partia e ekstremit të majtë Podemos dhe ajo liberale e Ciudadanos arritën rezultate të kënaqshme, ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.556Z

Rama: Nisja e protestave të PS, mungesë alternative

Tiranë, 31 korrik, NOA Update Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama u shpreh sot se rinisja e protestave të Partisë Socialiste është shenja e një mungesë të alternativës së majtë. Në një konferencë për mediat, Rama theksoi se Shqipëria e vitit 2010, nuk mund të pran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.087Z

Reforma Territoriale/Rama: Lajm shumë i mirë nisja e punës së Komisionit

Kryeministri Edi Rama përshëndeti përmes një postimi në Twitter nisjen nga puna të komisionit të posaçëm për reformën administrativo-territoriale, të cilën e konsideroi çelësi i suksesit të vendit në rrugën e modernizimit. Lajm shumë i mirë çelja e fazës 2 të programit për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama