Rezultate te kerkimit per termin: +Nisja

Total: 6202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.898Z

Rama Protesta zgjedhje te parakohshme Qamil Xhani

Pas pergjigjes se Partise Demokratike per kerkesat e Partise Socialiste ne lidhje me transparencen opozita ka deklaruar se e vetmja zgjidhje mbetet nisja e protestave rrezimi i qeverise dhe zhvillimi i zgjedhjeve te parakohshme. Qendrimi me i fundit i opozites eshte mbajtur nga kryetari i PS-se Edi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.863Z

Pushteti i derbit, policia publikon masat para ndeshjes

Në zbatim të ligjit Nr. 108/2014 Për Policinë e Shtetit, Ligjit Nr. 79/2017, për Sportet Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, ka hartuar planin e masave për mbarëvajtjen e sigurisë dhe rendit gjatë zhvillimit të ndeshjes Tirana-Partizani e cila do të zhvillohet ditën e sotme, rreth or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.873Z

Milanistët: Shumë urime, kapiten!

“Shumë urime nga zemra, kapiten”. Këtë urim të përzemërt ka në krye faqja zyrtare e Milanit, që sot kujton me krenari Paolo Maldinin. Maldini mbush sot 40-vjeç, 23 nga të cilat i ka kaluar në kampin e kuqezinjve. Mbrojtësi, i lindur në 26 qershor të vitit 1968 do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.894Z

Durrës, fillojnë punimet në shkollën e Pjezës

Është inauguruar sot nisja e punimeve të shkollës 9-vjeçare në Pjezë, komuna Xhavzotaj. Në këtë shkollë do të mësojnë 250 nxënës, të cilët më parë detyroheshin të shkonin me transport diku tjetër. Sipas kreut të Arsimit, Genc Pollo, që mori pjesë në ceremoninë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.627Z

Zjarr në fshatin Balëz, digjen sipërfaqe me ullishte

Autori i Lajmit: red.Temperaturat e larta dhe era kanë ndihmuar që një zjarr i fuqishëm të përfshijë ullishtet në fshatin Balëz dhe Gurabardh, pak km larg qytetit të Elbasanit. Zjarri është shfaqur rreth orës 13.30 dhe është përhapur me shpejtësi në një territor me ullinj dhe shku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.328Z

Flet kryepolici

Autori i Lajmit: red.Në varkën me lopata, që u mbyt dy ditë më parë rreth orës 19.30 gjendeshin 12 persona dhe në çastet fatale gjendej vetëm 300 metra larg nga nisja e detit Jon, në liqenin e Butrintit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ahmet Prençi, tha se deri tani ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Berisha: Bojkoti i gabuar

Kryeministri Sali Berisha percaktoi heqjen e vizave dhe reformat per marrjen e statusit te vendit kandidat ne Bashkimin Europian si dy prioritetet kryesore te mazhorances deri ne muajin korrik, qe percakton edhe kohezgjatjen e sesionit te ri parlamentar. (UPDATE) “Detyrat tona jane

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama