Rezultate te kerkimit per termin: +Nisja

Total: 6202
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.087Z

Reforma Territoriale/Rama: Lajm shumë i mirë nisja e punës së Komisionit

Kryeministri Edi Rama përshëndeti përmes një postimi në Twitter nisjen nga puna të komisionit të posaçëm për reformën administrativo-territoriale, të cilën e konsideroi çelësi i suksesit të vendit në rrugën e modernizimit. Lajm shumë i mirë çelja e fazës 2 të programit për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.666Z

Moti i keq, pezullohet nisja e trageteve ne Vlore

Pezullohet nisja e trageteve ne portin e qytetit te Vlores per shkak te motit te keq dhe detit te trazuar. Sipas korrespondenteve tane ne Vlore, era e forte dhe deti me force deri ne 8 balle kane bere qe tragetet dhe mjetet e tjera ne port te mos nisen per lundrim. Sinoptikanet thone se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.534Z

Thaci: Nisja e autostrades, ceshtje ditesh

Kryeministri kosovar Hashim Thaci deklaroi se eshte ceshtje ditesh nisja e punimeve per ndertimin e rruges historike Morine-Prizren Prishtine. Ne nje konference te perbashket per shtyp me homologun e tij, Sali Berisha, Thaci u shpreh i lumtur per takimin me ate qe ai i quajti arkitektin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.001Z

Nisja e Atlantis NASA shtyn fluturimin. Shkak moti

Anija hapësinore Atlantis e programuar të nisë sot në orbitë fluturimin e fundit pas 30 vjetësh, mund të pengohet nga moti me stuhi. Gjatë një takimit të shkurtër me gazetarët, zyrtarja për motin në agjencinë amerikane hap&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.443Z

Topi: Nisja e menjëhershme e dialogut

“Në këtë situatë të stërzgjatur ngërçi politik, është e domosdoshme ulja e tensionit politik dhe nisja e menjëhershme e dialogut politik institucional mes palëve dhe gjetja e vullnetit të sinqertë për kryerjen e refor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.120Z

Nisja e shkollës, masa për lehtësimin e trafikut, Veliaj: Favorizojmë nxënësit

Asnjë furgon që furnizon minimarketet me mallra, apo mjete të tonazhit të rëndë, nga dita e hënë nuk do të lejohet të qarkullojë në kryeqytet në orët që do të përcaktohen sot nga Bashkia e Tiranës. Në prag të vitit të ri shkollor, kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.828Z

Gjiknuri: Gati nisja e punimeve për autostradën energjitike

Duket se çdo gjë është gati për nisjen e punimeve për ndërtimin e autostradës energjitike Shqipëri-Kosovë. Ministri i energjisë dhe industrisë Damian Gjiknuri njoftoi në një konferencë për shtyp se ka nisur tashmë zbatimi i projektit më të rëndësishëm mes dy shteteve shqiptare.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama