Rezultate te kerkimit per termin: +Niveli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.187Z

Rritet niveli i varfërisë në SHBA

Është rritur niveli i varfërisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.   Agjencia e lajmeve AFP bën me dije se niveli i varfërisë ka shkuar në masën 15.1 %.   Sipas ekspertëve amerikanë të ekonomisë ky ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.584Z

Fierze, bie niveli i ujit

Ne liqenin e hidrocentralit te Fierzes niveli i ujit i ka rene edhe me 2 centimetra te tjera duke shenuar 290,40 meter.(UPDATE) Prurjet ne kete liqen jane 570 meter kub ne sekonde ndersa vazhdon te shkarkohet 900 meter kub uje ne sekonde.Jashte rrezikut paraqitet situata edhe ne liqenin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.054Z

Rritet frikshëm niveli i ujit në hidrocentrale

Shirat e rënë ditët e fundit e kanë rritur frikshëm nivelin e ujërave në digat e hidrocentraleve që ndodhen në kaskadën e lumit Drin. Kështu, nga informacionet zyrtare që ka siguruar gazeta "Shqip" bëhet e ditur se niveli i Fierzës po rritet me 260 centimetra në ditë, në një kohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.319Z

Niveli i Fierzës në kuota maksimale

Sipas të dhënave më të fundit nga Ministria e Ekonomisë dhe Energjetikës, bëhet e ditur se niveli këtij liqenit ka arritur në kuotat e 293.97 metra, nga 296 metra që është niveli kur edhe uji del jashtë digës. Niveli prej 293.97 metra është fare pranë pikës maksimale. Sipas METE-s,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Fierz, rritet niveli i prurjeve n hidrocentral

Niveli i prurjeve t lumit Drin vazhdon t jet i madh cka kat mundur q depozitimet n Hidrocentralin e Fierzs t rriten. Aktualisht, niveli i ujit sht 267.5 metr, ose 22.5 metra m pak se niveli maksimal arritur ndonjher. Sipas KESH-it, kjo ka rritur prodhimin e energjis elektrike n vend. Koorporata Ene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.249Z

Niveli i Fierzës në shifra shqetësuese

Niveli i Fierzes vijon të mbetet në shifra shqetësuese. Nga të dhenat me te fundit te Ministrisë së Ekonomisë dhe Energjetikës mësohet se uji shënon nivelin e 293.97 metra , pra mbi nivelin kritike te sigurise se digës ndersa eshte me pak se 3 meter nga pika maksimale e lejuar. Ndërkohë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.724Z

Niveli karagjoz i futbollit shqiptar!

Nga Fatjon Baze Ditën e djeshme intervista e lojtarit të skuadrës së Sopotit të Librazhdit, Janot Tadjong,  bëri xhiron nëpër mediat online. Futbollisti kamerunas ankohej se kishte disa muaj që nuk ishte paguar nga ky klub, dhe kjo gjë kishte bërë që ai të kishte vështërsi ekono

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama