Rezultate te kerkimit per termin: +Niveli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.215Z

Importet e cigareve bien 10% për 8 mujorin, niveli më i ulët nga 2001

Me vetëm 1662 ton për 8 mujorin importet e cigareve kanë vijuar të jenë në nivelin më të ulët të 14 viteve të fundit (që nga 2001). Në raport me një vit më parë, importet e cigareve ranë me gati 10% për periudhën janar-gusht, duke shënuar tkurrje për të tretin vit radhazi (në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.796Z

Fier, niveli i lartë i kredive të këqija, Dhoma e Tregtisë: Fajtore janë bankat

Fier - Krijimi i kredive të këqija është rrjedhojë e vet punës së institucioneve të bankave të nivelit të dytë. Deklarata është bërë nga kreu i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Fier, Shezai Çobo. Sipas Çobos janë vetë bankat që duhet t’i marrin parasysh sesi t̵

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.516Z

Niveli i ndotjes në Zvërnec, Agjencia e Mjedisit: Në fund të javës dalin rezultatet

Agjencia e Mjedisit ka marrë mostra në det në zonën e Zvërnecit  për të përcaktuar nivelin e ndotjes e ndotjes. Agjencia bën të ditur se rezultatet pritet të dalin në fund të javës. Një sasi e konsiderueshme nafte e papërpunuar bruto është derdhur dhe përhapur me shpejtësi në d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.382Z

Efekti hashash?! Zhvlerësimi i frikshëm i euros, niveli më i ulët në 7 vjet

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie të fortë gjatë ditës së sotme, duke zbritur në 135.07 lekë, 0.42 lekë më pak se një ditë më parë. Ndonëse në bursat ndërkombëtare, euro e ka marrë veten sot, pasi dje arriti në nivelin më të ulët të 13 viteve, në tregun e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.113Z

Emetimi i gazrave, Ministri Koka me ambasadoren e COP21: Do të ruhet niveli aktual

Shqipëria është 4 herë më poshtë pragut të emetimeve të gazrave me efekt serë krahasuar me vendet e industrializuara, dhe e fundit në rajon për emetimin e dioksidit të karbonit. Pavarësisht këtyre fakteve pozitive ministria e Mjedisit është duke ndërmarrë të tjera nisma të rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.693Z

KESH: Shirat e pritshëm, portat e HEC-eve do derdhin më shumë ujë

Situata Elektronergjetike mund të konsiderohet nga më të mirat në vitet e fundit. Situata e rezervuarëve të hidrocentraleve për shkak të reshjeve është optimale, por vazhdimësia e reshjeve do të detyrojë autoritetet shtetërore përgjegjëse sërish të hapin portat e HEC-eve për të s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama