Rezultate te kerkimit per termin: +Nju +Jork

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.142Z

Kriminelet shqiptare lulezojne ne Nju Jork

Janes Intelligence Review Grupet kriminale shqiptare po behen te njohura ne disa pjese te Shteteve te Bashkuara posacerisht ne Nju Jork ku ata gezojne krahasime me pese familje italo-amerikane te mafias. Pavaresisht dominimit te krimeve te grupit Kosa Nostra per nje kohe te gjate ne Shtetet e Bash

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.160Z

Kriminelët shqiptarë “lulëzojnë” në Nju Jork

"Jane's Intelligence Review" Grupet kriminale shqiptare po bëhen të njohura në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara, posaçërisht në Nju Jork, ku ata gëzojnë krahasime me pesë familje italo-amerikane të mafias. Pavarësisht dominimit të krimeve të grupit Kosa Nostra për një kohë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.485Z

Nju Jork, zgjidhet mospajtimi për muzeun 9/11

Mospajtimi, qe ndikoi në ndaljen e punëve në Muzeun 11 Shtatori në Nju Jork, është zgjidhur, në vigjile të përvjetorit të 11 të sulmeve terroriste në Qendrën Botërore të Tregtisë në Nju Jork. Guvernatorët e Nju Jorkut dhe Nju Xhersit dhe prefekti i qytetit të Nju Jorkut, këtë ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.213Z

FOTOLAJM/ Rama takon Ciprasin në Nju Jork

Nju Jork- Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij grek, Aleksis Cipras, në Nju Jork. Cipras pritej të vizitonte Tiranën, por zgjedhjet e parakohshme në Greqi e ndryshuan axhendën e tij. Nuk ka asnjë detaj apo informacion rreth objektit të bisedës gjatë takimit të dy kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.101Z

Meshë gjigante në Nju-Jork

Papa Benedikti ka mbajtur një meshë në vendin, ku kanë qenë dy kullat binjake në Nju-Jork, ku bekoi vendin me ujë të shenjtë dhe ndezi një qiri në kujtim të viktimave të sulmit terrorist.Ati i Shenjtë takoi edhe të mbijetuar dhe të afërm të viktimave, që humbën jetën në këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.573Z

Festat, flamuri shqiptar valvitet ne Nju Jork

Me rastin e Festes se Flamurit, 28 Nentori u festua edhe ne Nju Jork, ku komuniteti shqiptaro-amerikan ngriti nje flamur shqiptar ne sheshin kryesor te metropolit amerikan. Projekti ne fjale u mbeshtet edhe nga bashkia e Nju Jorkut, por flamuri u hoq pasi nje grup shqiptaresh u perleshen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.297Z

Nju Jork, Ashton çmon Thaçin si lidership

Nju Jork, 24 shtator 2011, NOA Kryediplomatja evropiane Catherine Ashton rikonfirmoi se Kosova ka perspektivë të sigurt për integrimin në Europë. Gjatë takimit në Nju Jork me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, baronesha Ashton e çmoi kryeministrin për lidershipin e tij në krye të Q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama