Rezultate te kerkimit per termin: +Nobelit

Total: 566
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.949Z

Perkeqesohen akuzat ne prag te Nobelit

Pekin Pekini ka pershkallezuar fushaten per diskretitimin e Komitetit te Nobelit nje dite para ceremonise per akordimin e Nobelit per paqe per disidentin kinez Liu Xiaobo ne Oslo. Ministria e Jashtme kembenguli se z. Liu nuk eshte denuar vetem per kerkesat e tij per me shume demokraci por aktivisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.454Z

Hakeret sulmojnefaqen zyrtare teInstitutit te Nobelit

NORVEGJI- Faqja zyrtare e Institutit Norvegjez te Nobelit eshte sulmuar sot nga hakeret. Mediat kane raportuar se vizitoret on-line ne kete faqe kane rrezikuar te shkarkojne virusin Trojan ne kompjuterin e tyre. Zyrtare te Institutit Nobel thane se problemet jane zgjidhur shpejt dhe se nuk ka me rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.172Z

17 vjeçarja Malala dhe indiani Satyarthi, fitues të Nobelit për Paqen

Aktivistja pakistaneze për edukimin e fëmijëve dhe veçanërisht vajzave, Malala Yousafzai dhe aktivisti i të drejtave të fëmijëve indiani, Kailash Satyarthi kanë fituar çmimin Nobel për Paqen. Vetëm 17 vjeçe, Malala është përfituesja më e re në moshë e këtij çmimi. Malala u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.032Z

Fituesi i Nobelit per Kimi 2014 eshte

brbrNe Stokholm te Suedise ndahet mimi Nobel per kimi Konferenca per njoftimin e shkencetarit qe do te triumfoje ne ate qe njihet si cmimi me prestigjioz i karrieres se nje studiuesit nis ne oren 1145 Kete konference mund ta ndiqni live ketubrbr p styletext-align centerbrbr brbrTe marten Komiteti i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.107Z

Dalai Lama Mbeshtetje Nobelit per Paqen Liu

Dalai Lama ka shprehur mbeshtetjen e tij te plote per Liu Xiaobo dezidenti kinez te cilit i eshte dhene Cmimi Nobel per Paqen 2010. Ne iniciativat e tij Liu nuk synon te permbyse qeverine por te sjelle me transparence dhe me shume pergjegjesi ka shpjeguar lideri shpirteror tibetian fitu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.393Z

Kina Rusia Serbia... refuzojne ceremonine e Nobelit

Nga Express me 07 dhjetor 2010 ne ora 1144 Komiteti Norvegjez i Nobelit tha se Kina dhe 18 vende te tjera nuk kane pranuar ftesen per te marre pjese ne ceremonine e ndarjes se cmimit Nobel per Paqe me 10 dhjetor. Fituesi i ketij viti i cmimit eshte disidenti i burgosur kinez Liu Xiaobo. Ne mesin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.392Z

19 vende refuzojne ceremonine e Nobelit per Paqe

Komiteti Norvegjez i Nobelit deklaroi se Kina dhe 18 vende te tjera nuk kane pranuar ftesen per te marre pjese ne ceremonine e ndarjes se cmimit Nobel per Paqe me 10 dhjetor. Fituesi i ketij viti i cmimit eshte disidenti i burgosur kinez Liu Xiaobo. Ne mesin e vendeve qe kane refuzuar pjesemarrjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama