Rezultate te kerkimit per termin: +Nolit

Total: 1152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.903Z

At Artur Liolin: “Edhe Noli do ta kishte pritur Janullatosin”

Flet kancelari i Kishës së Shën Gjergjit në Boston të SHBA-ve, at Artur Liolin. Janullatos shkakton debate në prag të 100-vjetorit të meshës së parë në shqip Alfred Lela Pikërisht kur kanë nisur kremtimet e 100-vjetorit të dhënies së meshës së parë në gjuhën shqipe mes komunit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.092Z

Presidenti Topi dekoron Kishën shqiptare të Shën Gjergjit në Boston me Urdhrin ‘’Naim Frashëri’’ i Artë dhe Imzot Nolin, (pas vdekjes), me Urdhrin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.

27 shtator 2008 Boston, SHBA Presidenti i Republikës, Bamir Topi, Zonja e Parë, Teuta Topi dhe delegacioni zyrtar që e shoqëron gjatë vizitës së suksesshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, morën pjesë sonte në mbrëmjen e madhe festive me rastin e njëqind vjetorit të themelimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.829Z

Noli 81 vjeç, një miku: “Nuk takohemi dot sot. Studioj për provime”

Autori i Lajmit: red.Ishte i zoti t ia dilte po aq mirë në botën amerikane, sa edhe në botën shqiptare Ai ishte paksa vetmitar. Nuk kishte familje. Në jetën personale nuk interesohej për gjërat materiale “Nuk e njihja peshkop Nolin derisa u martova. Nuk e kisha takuar kurrë më par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.533Z

Fishta e Noli, të gjallë në regjistrime zanore

 Alma Mile Të dëgjosh zërin e At Gjergj Fishtës, teksa reciton vargjet e "Lahutës së Malcisë" e teksa në sfond dëgjohen përvajshëm tingujt e instrumentit të lashtë, apo të qeshurën e Nolit, është pa dyshim një emocion më vete. Një kënaqësi, të cilën ta bën si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.488Z

Boston, Topi dekoron kishen e Shen Gjergjit

Presidenti i Republikes Bamir Topi dekoroi kishen shqiptare te Shen Gjergjit ne Boston me Urdhrin "Naim Frasheri" i Arte dhe Imzot Fan Nolin pas vdekjes, me Urdhrin "Gjergj Kastrioti Skenderbeu". Keto dekorata presidenti i Republikes ia dorezoi At Artur Liolinit, pasardhes i Fan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:07.200Z

Rama sulmon Blushin duke cituar Fan Nolin

Kryeministri Edi Rama duke folur në Parlament për kaosin e krijuar me maturantët, nuk ka sulmuar vetëm opozitën, por edhe Ben Blushin. Duke cituar një poezi të famshëm të Fan Nolit (që ia adresonte Ahmet Zogut), Rama e ka cilësuar Blushin si shakaxhi të përparimit. Se dëgjova këtu më

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama