Rezultate te kerkimit per termin: +Nolit

Total: 1152
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.847Z

Për t'u vetëflijuar me dinjitet

Pak ditë më parë, Romeo Çollaku fitoi çmimin "Fan Noli" për përkthimin, me shqipërimin e antologjisë "Tregime autorësh grekë të shekullit XX", botuar nga Botimet "MAX". Të shqipërosh një vepër, nuk qenkërka edhe aq e thjeshtë. Duhet të respektosh stilin e shkrimtarit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.146Z

Ky është Noli i Zana Krasniqit (Foto)

Modelja e njohur Zana Krasniqi po qendron në Prishtinë. Krasniqi, bashkë me bashkëshortin e saj duken të lumtur në krahët e njëri tjetrit. SSSAASS AdPlatformZone = {id: "8bc4ee166",format: "410x0"}; Modelja e njohur gjithashtu po e shijon amësinë. Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.278Z

Manjani: Rama e nisi me Nolin e mbylli si Enveri

Anëtari i Asamblesë së PS-së, Ylli Manjani u shpreh dje se "diskutimi i Edi Ramës në Kongres u nis me citimet e Fan Nolit dhe e mbylli si Enver Hoxha, me diktaturë". "është bërë me Nolin po aleancën e ka me Zogun. Në diskutimin e tij Rama foli për situatën ekonomike, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.033Z

Ankohen ortodoksët: Shtetipunon me dy standarde

TIRANE- Kisha Ortodokse Autoqefale Shqiptare ka vendosur në qendër të akuzave At Nikolla Markun e Elbasanit. Pas përplasjes që patën për çështjen e vendosjes së shtatores së Fan Nolit e cila u vendos në Elbasan, KOASH akuzoi Nikolla Markun se ka uzurpuar ilegalisht kishën e Shën Mëri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.947Z

100 vjetori i Vatres diskutim ne Biblioteken e Kongresit Amerikan

Kete vit mbushen 100 vjet qe nga themelimi i Federates Panshqiptare Vatra. Kjo organizate u shnderrua shpejt ne pulsin e nje komuniteti qe megjithese i ri ne Shtetet e Bashkuara po tregonte nje shkalle organizimi dhe perkushtimi qe u shnderrua ne nje presion te konsiderueshem per kauzen shqiptare ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.354Z

Pushime në Kolonjën epaqes dhe të Fan Nolit

“Sa vend i bukur! Kur ta shpallim Shqipërinë Republikë, do të ndërtoj atje një kasolle dhe çdo behar do të vij të shkoj pushimet në fshatin e stërgjyshërve të mi”, ishte shprehur Fan Noli para se Revolucioni i tij i Qershorit 1924 të triumfonte provizorisht.Gjatë gushtit t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama