Rezultate te kerkimit per termin: +Nora +Gjakova

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.840Z

Nora Gjakova i sjell një tjetër medalje Kosovës

Xhudistja Nora Gjakova vazhdon të mbetet në formë të mirë. Ajo këtë herë fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin ‘European Open Sofje’. Ndryshe, xhudisti Akil Gjakova e ka zënë vendin e shtatë me tri fitore e dy humbje der

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.804Z

Nora e artë

Nga Express më 07 qershor 2011 në ora 11:15 Nora Gjakova po mundohet ta ndjekë rrugën e shoqes së saj, Majlinda Kelmendi. Xhudistja kosovare e ka zënë vendin e parë në garat e Kupës Evropiane për juniorë, ‘Top A’, të mbajtura gjatë fundjavës në Austri. Në këto gara,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.165Z

Mposhtet Nora Gjakova, tani e kërkon medaljen e bronztë

Nora Gjakova është eliminuar në gjysmëfinale të Lojërave Evropiane në Baku, duke u mposhtur nga xhudistja hungareze Hedvig Karakas, në kategorinë deri në 57 kilogramë. Tani xhudistja kosovare, do të kërkon medaljen e bronztë ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.257Z

A ka kush na ndalë? Nora Gjakova Kampione e Evropës

Sportit të Kosovës vazhdojnë që çdo ditë t’i vijnë lajme të mira, lajme që po bëjnë, që Kosova t’i jap fund izolimit sportiv. Pas pranimit më të drejta të plota në AIBA, një tjetër lajm i madh vj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.206Z

Kelmendi e Gjakova për Kupën Botërore

Xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi (52 kg) dhe Nora Gjakova (57 kg), më 30 dhe 31 janar, do të marrin pjesë në Kupën Botërore që mbahet në Sofje të Bullgarisë. Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Përfaqësueses së Kosovës në xhudo, Driton Kuka. “Majlinda Kelmendi dhe Nora Gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.479Z

Kelmendi e Gjakova, duarthatë në Botëror

Nga Express më 25 gusht 2011 në ora 17:06 Xhudistet nga Kosova, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë mbetur duarthatë në Kampionatin botëror të xhudos, i cili po mbahet në Paris të Francës. Xhudistja pejane e shënoi një fitore në kategorinë 52 kg ndaj çekes Lucie Chytra. Mir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.165Z

Gjakova marshon drejtë medaljes në "Baku 2015"

Nora Gjakova ka fituar edhe përballjen e dytë. Xhudistja kosovare kësaj radhe e ka mposhtur... Nora Gjakova është duke shkuar me hapa të sigurt drejtë medaljes në Lojërat Olimpike ‘Baku 2015’. Gjakova ka fituar edhe përballjen e dytë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama