Rezultate te kerkimit per termin: +Obama +Trump

Total: 995
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.982Z

Trump përgatit një tjetër urdhër ndalimi

Donald Trump mund të vendosë një urdhër të ri ndalimi që qytetarë nga vende të caktuara të mos hyjnë në Shtetet e Bashkuara. Deklarata e presidentit vjen pasi një gjykatë apeli hodhi poshtë urdhrin e tij të parë të ndalimit, si të pajustifikueshëm.  Edhe pse nuk dihen ende de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.940Z

Trump anulon marrëveshjen tregtare Trans-Paqësore

Presidenti i SHBA Donal Trump ka nënshkruar anulimin e marrëveshjes tregtare Trans-Paqësore, e nënshkruar më herët nga paraardhësi i tij Barak Obama. Marrëveshja u nënshkruan në 2015 nga 12 shtete me qëllim rritjen ekomonike dhe vendosjen e marrëdhënive tregtare mes vendeve. Por Trump a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.934Z

BOOM/Entuziasmi shqiptar për zgjedhjen e Donald Trump

Zgjedhja e Donald Trump u përcoll me mjaft entuziasëm, madje në disa raste edhe në Shqipëri. Zgjedhje e tij u ngatërrua me sukseset e ish-liderit historik të PD, Sali Berisha. Ditën kur Trump u shpall Presdent, Albina Deda uroi ish-kryeministrin Berisha, ndërsa ky i fundit postoi në FB nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.775Z

ANALIZA: Çfarë ndodhi me Trump dhe Clinton

The Economist Rruga e Donald Trump drejt Shtëpisë së Bardhë, e cila përfundoi me një fitore të papritur ndaj Hillary Clinton më 8 nëntor, filloi në një ashensor të Kullës Trump 17 muaj më parë. Duke zbritur me madhështi në holl, ku e prisnin gazetarët, ylli i televizionit kisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.312Z

Donald Trump kundër Obamës: Është ai themeluesi i ISIS-it

Kandidati republikan i Shtëpisë së Bardhë, Donald Trump nuk i ka ulur tonet gjatë fushatës së tij kundër presidentit Barack Obama. Është ai themeluesi i ISIS-it, – ka përsëritur për tre herë me radhë miliarderi. Pastaj i drejton akuza rivales së tij, Hillary Clinton: Është ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.531Z

Clinton epërsi të lehtë ndaj Trump

Në SHBA, anketat zgjedhore në shkallë vendi i japin kandidates demokrate një epërsi të lehtë ndaj rivalit republikan Donald Trump. Disa anketa të publikuara sot e tregojnë zonjën Clinton me një epërsi prej 1 deri në 3 përqind ndaj rivalit Trump. Disa anketa të tjera tregojnë se zonja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.483Z

Trump Zgjedhjet ne SHBA do manipulohen

brbrKandidati republikan per president Donald Trump ka deklaruar se zgjedhjet presidenciale te nentorit ne SHBA do te manipulohen Keto komente Trump i ka bere gjate nje tubimi elektoral ne shtetin e Ohajos Por pavaresisht deklarates miliarderi nuk dha asnje prove per kete qendrimbrbr brbrDuhet te je

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama