Rezultate te kerkimit per termin: +Obama +Trump

Total: 995
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.134Z

Obama: Trump ka nervozuar botën

SHBA Aq shqetësues është bërë në SHBA kandidati për president i republikanëve, Donald Trump, sa edhe presidenti Barack Obama tha se me deklaratat e bëra, miliarderi ka nervozuar udhëheqësit botërorë. Në një konferencë për shtyp nga qyteti Ise në Japoni, kreu amerikan i shtetit dekl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.370Z

Perplasjet Obama-Trump per sulmet ruse

var fbShare url httpvizionplusalperplasjet-obama-trump-per-sulmet-rusesize smallp styletext-align justifyNderhyrja e presidentit rus Putin ne zgjedhjet presidenciale amerikane te cilen e zbuluan sherbimet sekrete ka sjelle nje perplasje mes administrates ne ikje te presidentit amerikan Obama dhe as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.818Z

Obama-republikanëve: Mos mbështetni Donald Trump

Presidenti amerikan, Barack Obama i ka bërë thirrje të gjithë republikanëve që të tërheqin mbështetjen e tyre të Donlad Tramp si kandidatinpër president. Në një tubim në mbështetje të konkurrentes Demokrate Hillary Clinton, Obama tha se nuk ka kuptim që   të denoncojë vërejtje t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:52.452Z

Obama Te bashkohemi kunder Trump

brbrTashme qe Hillary Clinton pret zyrtarizmin e kandidimit per Shtepine e Bardhe per presidentin amerikan Barak Obama e rendesishme eshte qe demokratet te jene te bashkuar kunder rivalit republikan Trump Nje thirrje per unitet ai e beri gjate nje interviste ne nje emision televiziv ku vleresoi edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.540Z

Obama kritikon ashpër Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Barak Obama ka kritikuar propozimin e kandidatit republikan Donal Trump për reforma që dobësojnë Wall Street dhe nga ana tjetër vlerësoi arritjet ekonomike gjatë mandadit të tij në krye të Shtëpisë së Bardhë. Vërejtjet e Obamës të b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.960Z

Obama: Trump nuk do të bëhet president

Republikani Donald Trump nuk do të bëhet president sepse kjo është një punë serioze, ka thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama. Vazhdoj të besoj se Trump nuk do të bëhet president. Arsyeja është se unë kam shumë besim në popullin amerikan, ka thënë Obama. Trump, bi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.489Z

Akuzat e Trump për përgjim, reagon Obama: False

Ish-presidenti amerikan Barack Obama ka hedhur poshtë pretendimet se ka përgjuar telefonatat e Donald Trump, para zgjedhjeve presidenciale. Zëdhënësi i Obamës, Kevin Lewis, ka reaguar me anë të një deklarate zyrtare në lidhje me mesazhin e publikuar në Twitter nga Trump. Në deklaratën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama