Rezultate te kerkimit per termin: +Odeta +Dishnica

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.592Z

Dansi i puanteve me vepra të mëdha

Dansi i puanteve erdhi si një kolazh i mrekullueshëm i ngjyrave dhe tingujve të baleteve, Zhizel, Liqeni i Mjelmave, Coppelia, Bajadera. Nën drejtimin e Petrika Afezolli, Orkestra e T.K.O.B, Trupa e baletit dhe solistet Enada dhe Gerd Vaso, Esdalin Gorani, Erisa Gina, Odeta Dishnica, Ledian Agal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.418Z

Zhizel rikthehet në TOB, baleti në skenë pas 16 vitesh

Këto janë provat e fundit të solistëve dhe trupës së Teatrit të Operas dhe Baletit për baletin “Zhizel”. Nuk është hera e parë që kjo shfaqje vihet në skenë në Shqipëri, por emocioni dhe kurioziteti është kaq i madh, si të ishte viti 1998, ku koreografi Agron Aliaj emo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.639Z

Baleti “Zhizel”, premierë në TKOB

TIRANË- Baleti “Zhizel”, me në qendër forcën e dashurisë, do të rikthehet pas disa vitesh në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, nga koreografi Agron Aliaj dhe më një kast të madh balerinësh.Baleti me dy a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama