Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.294Z

Daçiç, i padëshiruar në Çikago e Ohajo

 Zëvendëskryeministri dhe ish-pasardhësi i Sllobodan Millosheviqit në Partinë Socialiste Serbe, është i padëshiruar për vizitën e paralajmëruar në Çikago dhe Ohajo të SHBA-ve. Shoqata Shqiptaro-Amerikane përmes një reagimi dhe fushate alarmi ka paralajmëruar këtë vizitë të njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.760Z

Presidenti Obama angazhohet per ekonomine gjate vizites ne Ohajo

Presidenti Barak Obama ka gjetur kohe per te shkeputur vemendjen nga trazirat ne Lindjen e Mesme e gjetke dhe per tu perqendruar tek ekonomia dhe politika amerikane. Ai beri nje vizite ne shtetin e rendesishem politik Ohajo per te promovuar planin e tij per te nxitur konkurrencen e ekonomise amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.632Z

Ohajo, lyp para në rrugë për të zmadhuar gjoksin

Një grua 37-vjeçare nga Ohajo, e cila po rrit e vetme një fëmijë, ka dalë të lypë nëpër rrugë, jo se është e uritur apo e pastrehë, por sepse do të bëjë një operacion për të zmadhuar gjoksin me silikon. Gruaja me emrin Krisi ka vendosur të dalë në rrugë me një karton ku shkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.243Z

Masaker ne Ohajo

Një zënkë  familjare ka përfunduar  në masakër në Ohajo.  Tetë persona mes të cilëve dhe një vajzë vetëm 11 vjec  kanë humbur jëtën në afërsi të Akronit. Mediat lokale  b&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.163Z

Klinton fiton në Ohajo e Teksas, Obama udhëheq me pak pikë diferencë

• Hilari Klinton është paraqitur entuziaste përpara kamerave televizive kur u shfaqën rezultatet e fitores së saj në dy shtetet e fundit ku u votua, në Ohajo dhe Teksas.Ndërsa rivali i saj brenda partisë për të fituar kandidaturën si president, Barak Obama, tha se ai është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.550Z

Trump e Clinton fitojnë shtetet kyçe, miliarderi humb në Ohajo

Gara për nominimin e Partisë Republikane për President të Shteteve të Bashkuara vazhdon, pasi Donald Trump ka shënuar fitore vendimtare në shtetin e Floridës, por ka humbur kundrejt John Kasichit në Ohajo. Favoritja demokrate, Hillary Clinton, ka zgjeruar avantazhin e saj me fitoret në Flo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.330Z

Super e Marta, epërsi e vogël e Romni në Ohajo

Mitt Romney Mediat amerikane raportojnë se Mit Romni ka fituar në votimet për nominim presidencial republikan në shtetin Ohajo, duke e mundur rivalin e tij, Rik Santorum, me vetëm 1% më tepër të votave. Prej 10 shteteve në të cilat u votua, Ohajo sjell më së shumti delegatë. Tashmë Rom

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama