Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.243Z

Masaker ne Ohajo

Një zënkë  familjare ka përfunduar  në masakër në Ohajo.  Tetë persona mes të cilëve dhe një vajzë vetëm 11 vjec  kanë humbur jëtën në afërsi të Akronit. Mediat lokale  b&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.163Z

Klinton fiton në Ohajo e Teksas, Obama udhëheq me pak pikë diferencë

• Hilari Klinton është paraqitur entuziaste përpara kamerave televizive kur u shfaqën rezultatet e fitores së saj në dy shtetet e fundit ku u votua, në Ohajo dhe Teksas.Ndërsa rivali i saj brenda partisë për të fituar kandidaturën si president, Barak Obama, tha se ai është e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.550Z

Trump e Clinton fitojnë shtetet kyçe, miliarderi humb në Ohajo

Gara për nominimin e Partisë Republikane për President të Shteteve të Bashkuara vazhdon, pasi Donald Trump ka shënuar fitore vendimtare në shtetin e Floridës, por ka humbur kundrejt John Kasichit në Ohajo. Favoritja demokrate, Hillary Clinton, ka zgjeruar avantazhin e saj me fitoret në Flo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.330Z

Super e Marta, epërsi e vogël e Romni në Ohajo

Mitt Romney Mediat amerikane raportojnë se Mit Romni ka fituar në votimet për nominim presidencial republikan në shtetin Ohajo, duke e mundur rivalin e tij, Rik Santorum, me vetëm 1% më tepër të votave. Prej 10 shteteve në të cilat u votua, Ohajo sjell më së shumti delegatë. Tashmë Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.924Z

Ekonomia dhe vendet e punës, çështje kryesore për votuesit në Ohajo

Ekonomia e lëkundur amerikane dhe humbjet e vendeve të punës në fabrika në shtetin e Ohajos po dominojnë garën e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, dhe kjo mund të krijojë probleme për kandidatin republikan Xhon Mekejn. Zotit Mekejn i duhet ta fitojë votën e Ohajos nëse dëshiro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.391Z

Foto/ SHBA, 7 të vrarë në një shkëmbim zjarri në Ohajo

Të paktën 7 persona janë vrarë në një banesë në Ohajo të Shteteve të Bashkuara, si pasojë e një breshërie armësh zjarri. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane, sipas të cilave, në vendin e ngjarjes kanë mbërritur trupa të shumta policore. Sipas burimeve, forcat e rendit kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.939Z

Projekt për park shqiptar në Ohajo

Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim kryetarin e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane në Klivëlend të Ohajos, zotin Adem Meta. Zoti Meta i prezantoi Kryeministrit projektin për çeljen e Parkut kombëtar shqiptar në Klivëlend të Ohajos, i cili do të mbajë emrin e humanis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama