Rezultate te kerkimit per termin: +Ohajo

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.550Z

Trump e Clinton fitojnë shtetet kyçe, miliarderi humb në Ohajo

Gara për nominimin e Partisë Republikane për President të Shteteve të Bashkuara vazhdon, pasi Donald Trump ka shënuar fitore vendimtare në shtetin e Floridës, por ka humbur kundrejt John Kasichit në Ohajo. Favoritja demokrate, Hillary Clinton, ka zgjeruar avantazhin e saj me fitoret në Flo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.330Z

Super e Marta, epërsi e vogël e Romni në Ohajo

Mitt Romney Mediat amerikane raportojnë se Mit Romni ka fituar në votimet për nominim presidencial republikan në shtetin Ohajo, duke e mundur rivalin e tij, Rik Santorum, me vetëm 1% më tepër të votave. Prej 10 shteteve në të cilat u votua, Ohajo sjell më së shumti delegatë. Tashmë Rom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.924Z

Ekonomia dhe vendet e punës, çështje kryesore për votuesit në Ohajo

Ekonomia e lëkundur amerikane dhe humbjet e vendeve të punës në fabrika në shtetin e Ohajos po dominojnë garën e zgjedhjeve presidenciale në këtë shtet, dhe kjo mund të krijojë probleme për kandidatin republikan Xhon Mekejn. Zotit Mekejn i duhet ta fitojë votën e Ohajos nëse dëshiro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.391Z

Foto/ SHBA, 7 të vrarë në një shkëmbim zjarri në Ohajo

Të paktën 7 persona janë vrarë në një banesë në Ohajo të Shteteve të Bashkuara, si pasojë e një breshërie armësh zjarri. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane, sipas të cilave, në vendin e ngjarjes kanë mbërritur trupa të shumta policore. Sipas burimeve, forcat e rendit kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.939Z

Projekt për park shqiptar në Ohajo

Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim kryetarin e Shoqatës Shqiptaro-Amerikane në Klivëlend të Ohajos, zotin Adem Meta. Zoti Meta i prezantoi Kryeministrit projektin për çeljen e Parkut kombëtar shqiptar në Klivëlend të Ohajos, i cili do të mbajë emrin e humanis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.218Z

Sondazhet, Ohajo i jep avantazhin Obamës

Bazuar në mesataren në votimet e përpiluara nga sajti RealClearPolitics, në nivel kombëtar Presidenti Barack Obama duket se është 2.5 pikë prapa rivalit të tij Republikan, Mitt Romney. Por sipas llogaritjeve në shtetet e lëkundura, Obama duke p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.332Z

Ohajo, rezultat paraprake nxjerrin në epërsi Mit Romney

OHAJO- Rezultatet paraprake në Ohajo nxjerin në avantazh Mit Romney me një diferencë shumë të ngushtë votash vetëm me 1% me kandidatin tjetër republikan Rik Santorum. Zoti Romney fitoi në Vermont, Virxhina dhe Masaçusets, ku edhe ka qën&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama