Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.586Z

Ndahet minoriteti, gati OMONIA 2

Percahet OMONIA. Nje pjese e anetareve te kesaj organizate kerkojne ta “pagezojne” ate si parti, ndersa pjesa tjeter kerkon krijimin e nje OMONIA te dyte. Ofertes per bashkim, njeriu i Bollanos, kryetar i deges Sarande, Leonidha Papa i pergjigjet me alternativen e krijimit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:08.857Z

Omonia Censusi nje farse

E shtune 15 Dhjetor 2012 1546 Omonia Censusi nje farseShifrat e publikuara pak dite me pare nga censusi lidhur me minoritetin grek ne vend dhe fene ortodokse kane ngjallur reagimin e organizates Omonia per qarkun e Korces. Sipas Ligoraq Karamelos procesi eshte farse dhe per kete arsye Omonia do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.961Z

OMONIA Te ngrijne doreheqjet

Kryesia e OMONIA-s i rekomandoi sot PBDNJ-së të ngrijë zyrtarizimin e dorëheqjeve të përfaqësuesve të saj në poste të larta qeveritare deri në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm Drejtues të OMONIA-s dhe PBDNJ-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.299Z

Lufta e ftohtë OMONIA - PBDNJ

Një luftë e ftohtë ka filluar ditët e fundit midis OMONIA-s dhe PBDNJ-së, me propozimin, e më pas shkarkimin e ministrit të Punës dhe Çështjeve Sociale, Kosta Barka. OMONIA ka qenë pika e dobët e paraardhësit të Vangjel Dules, Vasil Melo. Ky i fundit e humbi drejtimin e PBDNJ-së pikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.476Z

Omonia: Berisha ndan minoritetin

Organizata e minoritetet etnik grek, Omonia, reagoi ashpër dhe u distancua nga krijimi i një tjetër partie që do të përfaqesojë grekët e Shqipërise, si dhe kritikoi rolin përcarës që ka luajtur dhe po luan PD përballë minoritetit. Duke ju referuar krijimit të partise së r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.897Z

"Kalimi majtas, Omonia ne qorrsokak

SARANDE - Situatat e krijuara kohet e fundit ne gjirin e minoritetit grek ne Shqiperi dhe kryesisht ne rrethin e Sarandes, vleresohet si e papranueshme nga drejtues te OMONIA-s ne kete rajon te jugut. Kristaq Kali, Kryetar i Omonias per rrethin e Sarandes, permes nje letre te hapur, ka evidentuar pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.951Z

OMONIA kërkon shkëputjen nga PBDNJ

Këshilli i Përgjithshem i Minoritetit Etnik Grek "OMONIA" pas mbledhjes se djeshme ka vendosur të ndërpresë çdo marrëdhenie politike preferenciale me PBDNJ-në derisa lidershipi i saj do të manipuloje dhe do të tentojë të injektoje krizën e vet endogjene si krizë edhe t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama