Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.718Z

Ksera : Une, kryetar i OMONIA-s

Pas zhvillimit te konferences se OMONIA-s per rrethin e Gjirokastres, ku u be edhe zgjedhja e kryetarit te ri te kesaj dege, ministri i Punes dhe deputeti i Partise Demokratike per qarkun e Gjirokastres, Spiro Ksera, eshte shprehur dje per gazetaret se ai vazhdon te jete kryetari i deges se OMONIA-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.941Z

Omonia, apo “O Moni!”

Nga Loreta Boti Konferenca e Shtatë e Omonia-s që u mbajt para pak kohësh në Sarandë, të kujtonte një skenë nga ajo komedia shumë e njohur në Shqipëri “Prefekti”, ku ky i fundit pret vartësin e tij, Monin, me fjalët: “O Moni!” dhe fillon ta lavdërojë si burrë të mirë, q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.645Z

Ndahet minoriteti, gati krijimi i OMONIA 2

Përçahet OMONIA. Një pjesë e anëtarëve të kësaj organizate kërkojnë ta "pagëzojnë" atë si parti, ndërsa pjesa tjetër kërkon krijimin e një OMONIA të dytë. Ofertës për bashkim, njeriu i Bollanos, kryetar i degës Sarandë, Leonidha Papa i përgjigjet me alternativën e krijimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.674Z

OMONIA, shoqate kulturore apo politike?

Tashmë jemi mësuar që pas çdo provokimi të lëshuar nga OMONIA dhe sidomos kreu i saj, Vasil Bollano, të bëhemi dëshmitarë të efektit ortek që krijojnë deklaratat, veprimet, kërkesat apo reagimet e tij. Skema është thuajse e njëjtë: Bollano lëshon deklaratën, ndërhyn një politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.954Z

Bollano kunder vendimit te OMONIA-S

Vendimet e marra nga Keshilli i Pergjithshem i organizates "OMONIA", jane te paligjshme dhe te kryera me dhune. Ky ishte qendrimi qe mbajti mesditen e djeshme nga Saranda, kryetari i Bashkimit Demokratik te Minoritetit Etnik Grek "OMONIA", njekohesisht kryetari i Bashkise se Himares, Vasil Bollano.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.768Z

Kombësia në certifikata, reagon OMONIA

Certifikatat e reja pa elementin Kombësi Heqja e elementit “kombësi” në certifikatat e lëshuara prej tri ditësh nga Zyrat e Gjendjes Civile në mbarë vendin, solli reagim të ashpër të OMONIA-s.Krerët e kësaj organizate i kërkuan shtetit shqiptar ta korrigjojnë atë në mëny

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.259Z

"Binomi PBDNJ-OMONIA ka dështuar"

Ish-deputeti i OMONIA-s Panajot Barka, komenton në një intervistë për "Shqip" përplasjen e fundit brenda minoritetit grek dhe paralajmërimin për krijimin e një "OMONIA 2". Barka e cilëson konfliktin brenda minoritetit si një ‘luftë‘ që bëhet midis grupimeve politike në lidershipin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama