Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.645Z

Ndahet minoriteti, gati krijimi i OMONIA 2

Përçahet OMONIA. Një pjesë e anëtarëve të kësaj organizate kërkojnë ta "pagëzojnë" atë si parti, ndërsa pjesa tjetër kërkon krijimin e një OMONIA të dytë. Ofertës për bashkim, njeriu i Bollanos, kryetar i degës Sarandë, Leonidha Papa i përgjigjet me alternativën e krijimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.674Z

OMONIA, shoqate kulturore apo politike?

Tashmë jemi mësuar që pas çdo provokimi të lëshuar nga OMONIA dhe sidomos kreu i saj, Vasil Bollano, të bëhemi dëshmitarë të efektit ortek që krijojnë deklaratat, veprimet, kërkesat apo reagimet e tij. Skema është thuajse e njëjtë: Bollano lëshon deklaratën, ndërhyn një politik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.954Z

Bollano kunder vendimit te OMONIA-S

Vendimet e marra nga Keshilli i Pergjithshem i organizates "OMONIA", jane te paligjshme dhe te kryera me dhune. Ky ishte qendrimi qe mbajti mesditen e djeshme nga Saranda, kryetari i Bashkimit Demokratik te Minoritetit Etnik Grek "OMONIA", njekohesisht kryetari i Bashkise se Himares, Vasil Bollano.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.768Z

Kombësia në certifikata, reagon OMONIA

Certifikatat e reja pa elementin Kombësi Heqja e elementit “kombësi” në certifikatat e lëshuara prej tri ditësh nga Zyrat e Gjendjes Civile në mbarë vendin, solli reagim të ashpër të OMONIA-s.Krerët e kësaj organizate i kërkuan shtetit shqiptar ta korrigjojnë atë në mëny

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.259Z

"Binomi PBDNJ-OMONIA ka dështuar"

Ish-deputeti i OMONIA-s Panajot Barka, komenton në një intervistë për "Shqip" përplasjen e fundit brenda minoritetit grek dhe paralajmërimin për krijimin e një "OMONIA 2". Barka e cilëson konfliktin brenda minoritetit si një ‘luftë‘ që bëhet midis grupimeve politike në lidershipin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.228Z

Dule përjashton Kserën nga “Omonia”

 Piro NaseKryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, zyrtarizon përjashtimin e Spiro Kserës nga drejtimi i degës së “Omonia”-s së Gjirokastrës, e cila është edhe dega më e madhe e kësaj organizate. Largimi i Kserës erdhi dje kur organizata e mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.364Z

Kreu i OMONIA-s zyrtarizon dorëheqjen

Në kulmin e fushatës për zgjedhjet e reja të organizatës së grekëve të Shqipërisë, OMONIA, jep dorëheqje të parevokueshme kreu i saj, Jani Jani. Dorëheqja e parevokueshme e kryetarit të OMONIA-s është dorëzuar në kryesi të enjten e kaluar, në datën 7 shkurt 2008, por deri tani n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama