Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.241Z

Omonia kërcënon me bojkot të regjistrimit të popullsisë

Kryetari i organizatës “Omonia” në degën e Sarandës, Llambi Pentaqi, tregon edhe hapat që do të marrë kjo organizatë për të arritur të imponohet në procesin e shtyrjes së regjistrimit, si rezultat i shfuqizimit të disa neneve të ligjit për Cenusin, i cili ka kyri në fuqi. 

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.988Z

23 -vjetori i OMONIA-s, Dule: Përgjegjës për minoritetin të gjitha qeveritë, edhe aktualja

GJIROKASTËR-23-vjetori i OMONIA-s i cili si ç’do vit edhe sot u përkujtua në Gjirokastër u përcoll përmes deklaratave të ndjeshme të liderëve të saj ndër vite dhe kreut të PBDNJ-së. Për nën vlerësimin e minoritetit grek në Shqipëri nga fshati Derviçan ku u zhvilluan dhe cer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.668Z

"Boboshtica", kreu i OMONIA-s i lirë deri më 25 janar

KORCE- Gjykata e Shkallës së Parë në Korcë ka dhënë sot vendimin për shtyrjen e arrestimit të kreut të OMONIA-s, Naum Disho deri në 25 janar. Vendimi erdhi pas kërkesës së palës mbrojtëse për pezullim të ekzeku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.014Z

Apeli lehteson pozitat e kreut te OMONIA-s

Gjykata e Apelit në Korçë ka lehtësuar pozitën e kreut të OMONIA-s, Naum Disho, duke u bazuar në një akt ekspertimi, ku deklarohet se “nuk ka ndonjë ndërtim urbanistik, që dhunon varret e Boboshticës”. Kjo ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.664Z

Urdher arresti per kreun e OMONIA-s

Prokuroria e Korçës ka lëshuar urdhër arresti për kreun e OMONIA-s, Naum Disha, i cili u dënua dy ditë më parë nga Gjykata e Apelit me një vit burg për dhunimin e varreve të fshatit Boboshticë. Më herët Gjykata e Apelit ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.763Z

Homazhet greke ne Boboshtice digjen kurorat e OMONIA-s

KORCE-HOMAZHET GREKE NE BOBOSHTICE DIGJEN KURORAT E OMONIASORA 1430-Nuk ka kaluar shume kohe nga homazhet qe u bene ne Memorialin e ushtarit grek ne Boboshtice me rastin e Festes se Clirimit te Greqise kur mesohet se zjarri perfshiu kurorat e vendosura aty. TVNees24 ben te ditur se kurorat e vendosu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.593Z

Pakti, Deputeti grek ne Asamblene e OMONIA-s: S'na pelqeu vendimi

SARANDE-Zhvillimi i Asamblesë së OMONIA-s në Sarandë gjatë ditës së sotme ka sjellë edhe reagimin kritik të njërit prej deputete të Partisë Demokratike greke, Stelios Kostandinidhis i cili gjatë fjalës së tij në këtë asamble duke i referuar marrëveshjes së ujrave territoriale mes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama