Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.988Z

23 -vjetori i OMONIA-s, Dule: Përgjegjës për minoritetin të gjitha qeveritë, edhe aktualja

GJIROKASTËR-23-vjetori i OMONIA-s i cili si ç’do vit edhe sot u përkujtua në Gjirokastër u përcoll përmes deklaratave të ndjeshme të liderëve të saj ndër vite dhe kreut të PBDNJ-së. Për nën vlerësimin e minoritetit grek në Shqipëri nga fshati Derviçan ku u zhvilluan dhe cer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.668Z

"Boboshtica", kreu i OMONIA-s i lirë deri më 25 janar

KORCE- Gjykata e Shkallës së Parë në Korcë ka dhënë sot vendimin për shtyrjen e arrestimit të kreut të OMONIA-s, Naum Disho deri në 25 janar. Vendimi erdhi pas kërkesës së palës mbrojtëse për pezullim të ekzeku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.014Z

Apeli lehteson pozitat e kreut te OMONIA-s

Gjykata e Apelit në Korçë ka lehtësuar pozitën e kreut të OMONIA-s, Naum Disho, duke u bazuar në një akt ekspertimi, ku deklarohet se “nuk ka ndonjë ndërtim urbanistik, që dhunon varret e Boboshticës”. Kjo ë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.664Z

Urdher arresti per kreun e OMONIA-s

Prokuroria e Korçës ka lëshuar urdhër arresti për kreun e OMONIA-s, Naum Disha, i cili u dënua dy ditë më parë nga Gjykata e Apelit me një vit burg për dhunimin e varreve të fshatit Boboshticë. Më herët Gjykata e Apelit ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.763Z

Homazhet greke ne Boboshtice digjen kurorat e OMONIA-s

KORCE-HOMAZHET GREKE NE BOBOSHTICE DIGJEN KURORAT E OMONIASORA 1430-Nuk ka kaluar shume kohe nga homazhet qe u bene ne Memorialin e ushtarit grek ne Boboshtice me rastin e Festes se Clirimit te Greqise kur mesohet se zjarri perfshiu kurorat e vendosura aty. TVNees24 ben te ditur se kurorat e vendosu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.593Z

Pakti, Deputeti grek ne Asamblene e OMONIA-s: S'na pelqeu vendimi

SARANDE-Zhvillimi i Asamblesë së OMONIA-s në Sarandë gjatë ditës së sotme ka sjellë edhe reagimin kritik të njërit prej deputete të Partisë Demokratike greke, Stelios Kostandinidhis i cili gjatë fjalës së tij në këtë asamble duke i referuar marrëveshjes së ujrave territoriale mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.941Z

Kishave të minoritetit grek iu thyhen kryqet, reagon OMONIA kundër Ramës

Qarqet ekstremiste po tentojnë ti amplifikojnë më tepër tensionet mes Athinës e Tiranës. BalkanËeb mëson se të paktën dy incidente janë rregjistruar gjatë ditëve të fundit në disa fshatra të minoritetit etnik grek në Jug të vendit ku persona ende të paidentifikuar kanë dhunuar ob

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama