Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.961Z

OMONIA Te ngrijne doreheqjet

Kryesia e OMONIA-s i rekomandoi sot PBDNJ-së të ngrijë zyrtarizimin e dorëheqjeve të përfaqësuesve të saj në poste të larta qeveritare deri në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm Drejtues të OMONIA-s dhe PBDNJ-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.299Z

Lufta e ftohtë OMONIA - PBDNJ

Një luftë e ftohtë ka filluar ditët e fundit midis OMONIA-s dhe PBDNJ-së, me propozimin, e më pas shkarkimin e ministrit të Punës dhe Çështjeve Sociale, Kosta Barka. OMONIA ka qenë pika e dobët e paraardhësit të Vangjel Dules, Vasil Melo. Ky i fundit e humbi drejtimin e PBDNJ-së pikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.476Z

Omonia: Berisha ndan minoritetin

Organizata e minoritetet etnik grek, Omonia, reagoi ashpër dhe u distancua nga krijimi i një tjetër partie që do të përfaqesojë grekët e Shqipërise, si dhe kritikoi rolin përcarës që ka luajtur dhe po luan PD përballë minoritetit. Duke ju referuar krijimit të partise së r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.897Z

"Kalimi majtas, Omonia ne qorrsokak

SARANDE - Situatat e krijuara kohet e fundit ne gjirin e minoritetit grek ne Shqiperi dhe kryesisht ne rrethin e Sarandes, vleresohet si e papranueshme nga drejtues te OMONIA-s ne kete rajon te jugut. Kristaq Kali, Kryetar i Omonias per rrethin e Sarandes, permes nje letre te hapur, ka evidentuar pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.951Z

OMONIA kërkon shkëputjen nga PBDNJ

Këshilli i Përgjithshem i Minoritetit Etnik Grek "OMONIA" pas mbledhjes se djeshme ka vendosur të ndërpresë çdo marrëdhenie politike preferenciale me PBDNJ-në derisa lidershipi i saj do të manipuloje dhe do të tentojë të injektoje krizën e vet endogjene si krizë edhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.730Z

Omonia: Dule vodhi mandatin tonë

 Këshilli i Përgjithshëm i Omonias akuzon kryetarin e PBDNJ-së, Vangjel Dule, se i ka vjedhur kësaj organizate mandatin e deputetit në qarkun e Vlorës. Një ditë pasi Dule akuzoi Kryeministrin Berisha si iniciator të ngjarjeve të fundit në Omonia, 23 anëtarë të Këshillit (ky foru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.225Z

"Omonia" përjashton Spiro Kserën

Konferenca e jashtëzakonshme e degës së "Omonia"-s për Gjirokastrën përjashton Spiro Kserën nga radhët e saj. Gjatë kësaj konference janë bërë zgjedhjet e reja të degës së "Omonia"-s, kryetarit, kryesisë dhe koordinatorëve të komunave, ndërkohë që kryetar i ri i kësaj dege të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama