Rezultate te kerkimit per termin: +Omonia

Total: 2049
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.951Z

OMONIA kërkon shkëputjen nga PBDNJ

Këshilli i Përgjithshem i Minoritetit Etnik Grek "OMONIA" pas mbledhjes se djeshme ka vendosur të ndërpresë çdo marrëdhenie politike preferenciale me PBDNJ-në derisa lidershipi i saj do të manipuloje dhe do të tentojë të injektoje krizën e vet endogjene si krizë edhe t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.730Z

Omonia: Dule vodhi mandatin tonë

 Këshilli i Përgjithshëm i Omonias akuzon kryetarin e PBDNJ-së, Vangjel Dule, se i ka vjedhur kësaj organizate mandatin e deputetit në qarkun e Vlorës. Një ditë pasi Dule akuzoi Kryeministrin Berisha si iniciator të ngjarjeve të fundit në Omonia, 23 anëtarë të Këshillit (ky foru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.225Z

"Omonia" përjashton Spiro Kserën

Konferenca e jashtëzakonshme e degës së "Omonia"-s për Gjirokastrën përjashton Spiro Kserën nga radhët e saj. Gjatë kësaj konference janë bërë zgjedhjet e reja të degës së "Omonia"-s, kryetarit, kryesisë dhe koordinatorëve të komunave, ndërkohë që kryetar i ri i kësaj dege të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.702Z

Korce zgjidhet kreu i OMONIA-s

/ / Pas disa ore votimesh te anetareve te kesaj organizate qe vepron ne rajonin juglindor Disho ka rimarre mandatin e drejtuesit te saj perballe Eleni Kotellit. Sipas burimeve nga kjo organizate kane marre 62 e pjesemarresve te cilet i kane dhene shumicen e votave Dishos. O

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.960Z

OMONIA Klime jodemokratike ne Parlament

Kryesia e OMONIA-s i rekomandoi sot PBDNJ-së të ngrijë zyrtarizimin e dorëheqjeve të përfaqësuesve të saj në poste të larta qeveritare deri në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm Drejtues të OMONIA-s dhe PBDNJ-së,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.718Z

Ksera : Une, kryetar i OMONIA-s

Pas zhvillimit te konferences se OMONIA-s per rrethin e Gjirokastres, ku u be edhe zgjedhja e kryetarit te ri te kesaj dege, ministri i Punes dhe deputeti i Partise Demokratike per qarkun e Gjirokastres, Spiro Ksera, eshte shprehur dje per gazetaret se ai vazhdon te jete kryetari i deges se OMONIA-s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.941Z

Omonia, apo “O Moni!”

Nga Loreta Boti Konferenca e Shtatë e Omonia-s që u mbajt para pak kohësh në Sarandë, të kujtonte një skenë nga ajo komedia shumë e njohur në Shqipëri “Prefekti”, ku ky i fundit pret vartësin e tij, Monin, me fjalët: “O Moni!” dhe fillon ta lavdërojë si burrë të mirë, q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama