Rezultate te kerkimit per termin: +Operacionet

Total: 8689
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.755Z

QSUT, reduktohen operacionet

Stina e verës ndikon që operacionet jo emergjente të reduktohen ne QSUT. Nën drejtori i Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës , Xheladin Draçini sqaron se për shkak të frikës nga infeksionet që mund të vijnë prej temperaturave të larta, por edhe për faktin se një pjesë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.552Z

SHBA - Afganistan marreveshje per operacionet gjate nates

Qeveria afgane ka arritur nje marreveshje me Shtetet e Bashkuara ku kerkohet zyrtarisht qe operacionet gjate nates te drejtohen nga afganet dhe qe i jep zyrtareve lokale autoritetin per te marre vendime lidhur me to.Ministri afgan i Mbrojtjes Abdul Rahim Wardak dhe komandanti  i forcave amerikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.116Z

NATO redukton operacionet në Afganistan

Misioni i NATO-s në Afganistan ka njoftuar se tani e tutje do të reduktojë operacionet e përbashkëta me forcat afgane të sigurisë.Komanda e ISAF-it në Afganistan citoi një rritje të sulmeve të ushtarëve vendas ndaj forcave të NATO-s dhe ngjarje të lidhura me reagimet ndaj filmit anti-I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.885Z

QSUT, mungon uji, bllokohen operacionet e zemrës

  Kirurgu i Kardiologjisë, Alushani pohon se mjekët nuk mbajnë përgjegjësi për jetën e pacientëve. Drejtoria të marrë masa Operacionet e zemrës janë bllokuar. Shkak për këtë është bërë mungesa e ujit në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Alarmin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:29.166Z

Bllokohen operacionet e zemrës, pacientët drejt vdekjes

  Kirurgët e Kardio-Kirurgjisë japin alarmin për situatën tragjike. Mund të shpëtojmë edhe 4 pacientë pasi mungon Protamina Skandal në QSUT Pacientët që kanë nevojë për të realizuar ndërhyrje kirurgjikale në zemër rrezikojnë të humbasin jetën. Shkak për këtë është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.509Z

Larg nga operacionet plastike

Nga Express me 01 dhjetor 2010 ne ora 1051 George Clooney mendon se njerezit nen moshe 30-vjecare qe nuk jane te lumtur nese bejne ndonje operacion plastik. Ai thote se eshte e tmerrshme nese operacionet plastike behen ne moshe te re sepse mund te kete probleme pasi te plaken. 147Ne fillim do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.742Z

QSUT, pezullohen operacionet te Kirurgjia

SHKRUAN: Jonida Tashi 04-05-2011 11:54Pezullohen operacionet te Kirurgjia e Përgjithshme në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Kirurgë dhe mjekë pranë Pavijonit të Kirurgjisë së Përgjithshme bëjnë të ditur se dje në këtë shërbim nuk është kryer asnjë nga ndërh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama