Rezultate te kerkimit per termin: +Operes

Total: 426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.457Z

Rregullat e brendshme te Operes

Teatri i Operes dhe Baletit ben ndryshime ne organike. Te rinjte zevendesojne njerezit me thinja. Kush iken e kush mund te rikthehet Largime emerime pozicione te tjera pune. Keto zhvendosje ndodhen paralel ne Teatrin e Operes dhe Baletit pas vendimit te 16 qershorit te Keshillit te Ministrave. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.783Z

Ne oborrin e Operes

Nje dite para Ballos. Soliste te Teatrit te Operes dhe Baletit pianiste grimiere bejne bilancet e nje viti. Ca te kenaqur te tjere te pakenaqur ne pritje te angazhimeve. Jashte skenes dhe pertej ketyre mureve cfare u ka ndodhur Sonte ora 20.00 balerine dhe kengetare lirike interpretojne ne Gran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.844Z

Te rinjte e Teatrit te Operes

Afro tridhjete te rinj jane angazhuar kete vit prane Teatrit te Operes dhe Baletit ne muziken operistike balet instrumente dhe ne Ansambel duke perfituar nga Fondi i te Rinjve qe Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve akordon cdo vit per institucionet e kultures. Te paret i prezantohen pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.129Z

"Skenderbeu" pushton plot sukses Teatrin e Operes

Ne kuader te aktiviteteve te planifikuara me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise, nen kujdesin e kryeministrit te Shqiperise, z. Sali Berisha, ne Teatrin Kombetar te Operes dhe Baletit u vu ne skene premiera e operes "Skenderbeu" e kompozitorit te shquar Prenk Jakova. Vepra eshte vene nga regjisori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.389Z

Ermonela Jaho fiton Oscari-n e operes boterore

Transmetuar me 16052016 - 0808 Nje tjeter krenari per kombin shqiptar Sopranoja me fame boterore Ermonela Jaho ka fituar mimin Nderkombetar te Operes nga votat e publikut boterorbr br Vleresimi per Jahon u dha mbremjen e djeshme gjate ceremonise se ndarjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.484Z

Ministria miraton Bordin e Operes

Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve miratoi dje Keshillin Artistik-Kulturor Bordi te Teatrit Kombetar te Operes e Baleti dhe Ansamblit Popullor. Jane te njejtet emrat qe drejtori i Operes Zhani Ciko propozoi te Ministri i Kultures. Ciko propozon veten kryetar te Bordit dhe anetare N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.729Z

Otello prek sonte Teatrin e Operes

TIRANE-Teatri Kombetar i Operes ve sonte ne skene operen Otello te kompozitorit italian Giuseppe Verdi. Nen interpretimin e solisteve te TKOB-it dhe me pjesemarrjen e tenorit italian Leonardo Gramegna Otello vjen si nje bashkepunim italo-shqiptar per te kremtuar ne kryeqytetin tone bashkimin e Itali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama