Rezultate te kerkimit per termin: +Operes

Total: 426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.129Z

"Skenderbeu" pushton plot sukses Teatrin e Operes

Ne kuader te aktiviteteve te planifikuara me rastin e 100-vjetorit te Pavaresise, nen kujdesin e kryeministrit te Shqiperise, z. Sali Berisha, ne Teatrin Kombetar te Operes dhe Baletit u vu ne skene premiera e operes "Skenderbeu" e kompozitorit te shquar Prenk Jakova. Vepra eshte vene nga regjisori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.389Z

Ermonela Jaho fiton Oscari-n e operes boterore

Transmetuar me 16052016 - 0808 Nje tjeter krenari per kombin shqiptar Sopranoja me fame boterore Ermonela Jaho ka fituar mimin Nderkombetar te Operes nga votat e publikut boterorbr br Vleresimi per Jahon u dha mbremjen e djeshme gjate ceremonise se ndarjes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.484Z

Ministria miraton Bordin e Operes

Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve miratoi dje Keshillin Artistik-Kulturor Bordi te Teatrit Kombetar te Operes e Baleti dhe Ansamblit Popullor. Jane te njejtet emrat qe drejtori i Operes Zhani Ciko propozoi te Ministri i Kultures. Ciko propozon veten kryetar te Bordit dhe anetare N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.729Z

Otello prek sonte Teatrin e Operes

TIRANE-Teatri Kombetar i Operes ve sonte ne skene operen Otello te kompozitorit italian Giuseppe Verdi. Nen interpretimin e solisteve te TKOB-it dhe me pjesemarrjen e tenorit italian Leonardo Gramegna Otello vjen si nje bashkepunim italo-shqiptar per te kremtuar ne kryeqytetin tone bashkimin e Itali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.006Z

Teatri i Operes dhe Baletit rikthen balerinet e njohur

Transmetuar me 09042014 - 1227 Balerinet Kledi Kadiu e Anbeta Toromani Tirane 9 prill 2014 NOAal- Pas suksesit te korrur dhjetorin e shkuar ne teatrin Brancacio te Romes me 5 maj 2014 Anbeta Toromani Kledi Kadiu e balerine te tjere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.991Z

Dropulli zbret ne Teatrin e Operes

Koncerti Vallja dropullite e vajzave u shpall nje muaj me pare kryeveper e trashegimise shpirterore Ansambli Folklorik Dropulli erdhi dje para publikut me nje koncert i cili u mbajt ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Aktiviteti u organizua me mbeshtetjen e dy institucioneve Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.585Z

Zhvendoset Teatri i Operes e Baletit

p styletext-align justifyTeatri i Operes dhe Baletit shperngulet prane Ministrise se Kultures Inventarizimi i objekteve te ndodhur ne kete godine te vjeter ku per 60 vite nuk eshte nderhyre ka nisur prej disa kohes por 20 shkurti do ti gjeje te gjithe trupat e ketij teatri ne nje tjeter hapesire pra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama