Rezultate te kerkimit per termin: +Operes

Total: 426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.484Z

Ministria miraton Bordin e Operes

Ministria e Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve miratoi dje Keshillin Artistik-Kulturor Bordi te Teatrit Kombetar te Operes e Baleti dhe Ansamblit Popullor. Jane te njejtet emrat qe drejtori i Operes Zhani Ciko propozoi te Ministri i Kultures. Ciko propozon veten kryetar te Bordit dhe anetare N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.729Z

Otello prek sonte Teatrin e Operes

TIRANE-Teatri Kombetar i Operes ve sonte ne skene operen Otello te kompozitorit italian Giuseppe Verdi. Nen interpretimin e solisteve te TKOB-it dhe me pjesemarrjen e tenorit italian Leonardo Gramegna Otello vjen si nje bashkepunim italo-shqiptar per te kremtuar ne kryeqytetin tone bashkimin e Itali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.006Z

Teatri i Operes dhe Baletit rikthen balerinet e njohur

Transmetuar me 09042014 - 1227 Balerinet Kledi Kadiu e Anbeta Toromani Tirane 9 prill 2014 NOAal- Pas suksesit te korrur dhjetorin e shkuar ne teatrin Brancacio te Romes me 5 maj 2014 Anbeta Toromani Kledi Kadiu e balerine te tjere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.991Z

Dropulli zbret ne Teatrin e Operes

Koncerti Vallja dropullite e vajzave u shpall nje muaj me pare kryeveper e trashegimise shpirterore Ansambli Folklorik Dropulli erdhi dje para publikut me nje koncert i cili u mbajt ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Aktiviteti u organizua me mbeshtetjen e dy institucioneve Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.585Z

Zhvendoset Teatri i Operes e Baletit

p styletext-align justifyTeatri i Operes dhe Baletit shperngulet prane Ministrise se Kultures Inventarizimi i objekteve te ndodhur ne kete godine te vjeter ku per 60 vite nuk eshte nderhyre ka nisur prej disa kohes por 20 shkurti do ti gjeje te gjithe trupat e ketij teatri ne nje tjeter hapesire pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.806Z

Tingujt e Mesdheut mbushin skenen e Operes

Tinguj dhe valle nga Puglia salentine do te gjallerojne sot skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Anomalia Mediterranea quhet grupi i artisteve qe sjellin nje atmosfere te vecante permes nje udhetimi mes tingujve te muzikes mesdhetare qe nis nga Puglia per tu futur me thelle ne traditen a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.201Z

Reforma institucionale nis me Teatrin e Operes

Anisa Ymeri Mbi te shkruhet "Draft-propozim", i cili ka te beje me reformen ligjore dhe institucionale per institucionet kulturore ne varesi te Ministrise se Kultures. Sindikata e Artisteve te Shqiperise paraditen e djeshme, ne pak fjale shpjegoi se ky eshte nje draft, i cili ka ardhur zyrtarisht pe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama