Rezultate te kerkimit per termin: +Operes

Total: 426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.334Z

Qeveria rrit rrogat e zyrtareve te larte nga 20-30 mije leke ne muaj

Blerina HoxhaQeveria rrit rrogat e zyrtareve te larte qe kane grada shkencore ne kabinetin e saj dhe institucionet e tjera qendrore nga 20 mije deri ne 30 mije leke te reja. Vendimi ka hyre ne fuqi pasi eshte botuar dje ne Fletoren zyrtare. Rikthimi i pagesave per titujt shkencore dhe akademike vjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.286Z

Rikthehet Different Trains sot koncerti i pare

e Merkure 24 Shtator 20141322 pm Sot ne oren 1900 ne sallen e Universitetit te Arteve ngre siparin edicioni i trete i Festivalit te Muzikes se Dhomes Different Trains Ndonese me nje kalendar te ngjeshur aktivitetesh artistet Klaidi Sahatci Jonian Ilias Kadesha Altin Tafilaj Vlor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.213Z

Dita e Europes, Lohan organizon koncertin e tenorit Saimir Pirgu

Me rastin e Dites se Europes 2010, nen patronazhin e Ambasadorit te Delegacionit te Bashkimit Evropian, Helmuth Lohan, do te organizohet koncerti i kengetarit lirik shqiptar Saimir Pirgu. Ne daten 16 Maj 2010, ora 19:00, koncerti "Tinguj Europiane", i Pirgut, mikut te te madhit Luciano Pavaroti, do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.926Z

Kulture kanadeze ne dy dite

Sot dhe neser mbahen ne Tirane Ditet e Kultures Kanadeze. Sot ne oren 11.00 ne Muzeun Historik Kombetar shfaqet filmi dokumentar Misioni i Arktikut Arctic Mission pjesa e pare dhe ne oren 18.00 pjesa e dyte. Neser ora 19.00 ne Teatrin e Operes dhe Baletit interpreton violinistja Ralitsa Tchalokova-M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.901Z

Vallja dropullite ne TKOB

Sonte ora 18.30 ne Teatrin e Operes dhe Baletit interpreton ne nje koncert Ansambli Folklorik Dropulli. Aktiviteti ka mbeshtetjen e dy institucioneve Ministrise se Turizmit Kultures Rinise dhe Sporteve dhe Ministrise se Punes eshtjeve Sociale dhe Shanseve te Barabarta dhe organizohet ne kuader te ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.124Z

Eno Peci dy here bamires sjell baletin e vertete

e Hene 27 Tetor 20141355 pm p classwp-caption-text Nga Vienna Night ne Teatrin Kombetar te Operes dhe BaletitbrbrVienna Night vetem per nje nate ne TKOBbrbrDiferenca mes balerineve te Teatrit te Vjenes dhe atij shqiptar ishte dramatike brbrMuzika e Moxartit dhe Shtrausit na tran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.494Z

Perrallat e Hofmanit

Me vokalin e sopranos se suksesshme ne nivel nderkombetar Inva Mula TKOB do te cele sezonin e ri artistik. E ftuar nga ky institucion ku mungon prej 20 vitesh dhe Ministria e Kultures ajo do te interpretoje tre role ne premieren e operes Perrallat e Hofmanit te kompozitorit francez Zhak O

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama