Rezultate te kerkimit per termin: +Operes

Total: 426
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.006Z

Teatri i Operes dhe Baletit rikthen balerinet e njohur

Transmetuar me 09042014 - 1227 Balerinet Kledi Kadiu e Anbeta Toromani Tirane 9 prill 2014 NOAal- Pas suksesit te korrur dhjetorin e shkuar ne teatrin Brancacio te Romes me 5 maj 2014 Anbeta Toromani Kledi Kadiu e balerine te tjere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.991Z

Dropulli zbret ne Teatrin e Operes

Koncerti Vallja dropullite e vajzave u shpall nje muaj me pare kryeveper e trashegimise shpirterore Ansambli Folklorik Dropulli erdhi dje para publikut me nje koncert i cili u mbajt ne skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Aktiviteti u organizua me mbeshtetjen e dy institucioneve Ministr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.585Z

Zhvendoset Teatri i Operes e Baletit

p styletext-align justifyTeatri i Operes dhe Baletit shperngulet prane Ministrise se Kultures Inventarizimi i objekteve te ndodhur ne kete godine te vjeter ku per 60 vite nuk eshte nderhyre ka nisur prej disa kohes por 20 shkurti do ti gjeje te gjithe trupat e ketij teatri ne nje tjeter hapesire pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.806Z

Tingujt e Mesdheut mbushin skenen e Operes

Tinguj dhe valle nga Puglia salentine do te gjallerojne sot skenen e Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit. Anomalia Mediterranea quhet grupi i artisteve qe sjellin nje atmosfere te vecante permes nje udhetimi mes tingujve te muzikes mesdhetare qe nis nga Puglia per tu futur me thelle ne traditen a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.201Z

Reforma institucionale nis me Teatrin e Operes

Anisa Ymeri Mbi te shkruhet "Draft-propozim", i cili ka te beje me reformen ligjore dhe institucionale per institucionet kulturore ne varesi te Ministrise se Kultures. Sindikata e Artisteve te Shqiperise paraditen e djeshme, ne pak fjale shpjegoi se ky eshte nje draft, i cili ka ardhur zyrtarisht pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.201Z

Zhani Ciko-drejtori i Teatrit te Operes

Drejtori i Teatrit Kombetar te Operes dhe Baletit, Zhani Ciko, nuk ka preferuar te beje asnje koment mbi permbajtjen e ketij drafti. Nuk eshte shprehur per asnje nga pikat e tij, perfshi edhe ate qe e prek direkt, konkursin per drejtorin e pergjithshem, pozicion te cilin ai e mban prej 4 vitesh. Ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.611Z

Ermonela Jaho hap sezonin e Operes se Parisit me Traviaten

e Marte 9 Shtator 20141505 pm p classwp-caption-text Ermonela Jaho ne Operen Nacionale te ParisitbrbrErmonela Jaho ka ngritur siparin e sezonit artistik ne Opera National de Paris Me rolin e Violeta Valerise sopranoja shqiptare eshte ngjitur mbreme ne skenen e Teatrit te Operes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama