Rezultate te kerkimit per termin: +Oratoria

Total: 93
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.386Z

Çfarë Presidenti do të jetë 44-vjeçari?

Obama tashmë ka hyrë në histori dhe kjo, në radhë të parë dhe mbi të gjitha, për shkak të ndryshimit që ai personifikon. Si Presidenti i parë me ngjyrë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ai do të shkruajë një kapitull të ri të një historie të gjatë që nisi me skllavërinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.587Z

Teodor Keko nderohet me Urdhrin "Mjeshtër i Madh"

Kreu i shtetit Bujar Nishani ka nderuar me Urdhrin "Mjeshtër i Madh", shkrimtarin, publicistin dhe personalitetin e shquar në jetën publike, shoqërore dhe politike shqiptare, Teodor Keko (pas vdekjes) me motivacionin: "Për kontribut të shquar në fush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:26.756Z

LSI: Sapo të nisë proçedura në Kuvend, do caktojmë përfaqësuesin në Komision

Kuvendi pritet të konstituojë seancën e nesërme Komisionin e Posaçëm për Reformën Zgjedhore, nga i cili do të nisë puna për ndryshimet e nevojshme ligjore. Sekretari i Përgjithshëm i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, tha se sapo të nisë proçedura në Parlament, LSI do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.877Z

E gatshme për frajer

Nga Express më 05 korrik 2011 në ora 12:03 Këmbëngulëse, luftarake, e zgjuar dhe ëndërrimtare. Adelina Tahiri është 19 vjeç, por po ngjitet e sigurt shkallëve të karrierës muzikore! Ne biseduam me të për jetën e saj artistike dhe private. Mendoni se ky është shekulli i njerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.088Z

Demokratët hezitojnë të zgjedhin kryetarin e ri të Grupit Parlamentar

Emrat e kandidatëve për këtë post që përfliten në qarqet e PD-së. Postet e rëndësishme qeveritare për të cilat bëhet lufta e përfaqësimit Astrit Patozi do të jetë kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së deri në një vendim përfundimtar të selisë blu. Burimet nga Grupi Parlament

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.602Z

Teodor Keko nderohet pas vdekjes me urdhrin Mjeshter i Madh

Presidenti i Republikës Bujar Nishani nderoi me Urdhrin “Mjeshtër i Madh”, shkrimtarin, publicistin dhe personalitetin e shquar në jetën publike, shoqërore dhe politike shqiptare, Teodor Keko (pas vdekjes) me motivacionin: “Për kontribut të shquar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.273Z

Topi apel Politikës: Axhenda qytetare mbi cdo axhendë tjetër

TIRANE-Presidenti Bamir Topi i kërkon klasës politike të tregojë përgjegjshmëri dhe të vendosë axhendën qytetare mbi cdo axhendë tjeter. Këto deklarata kreu i shtetit i bëri gjate një konference te organizuar per 20-vjetorin e marrdhënieve SHBA-Shqipëri, ku i pranishem ishte dhe amba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama