Rezultate te kerkimit per termin: +Paganini

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.493Z

Formacionet zyrtare: Inter – Frosinone

Janë publikuar formacionet e ndeshjes së fundit në Serie A këtë javë. Interi pret Frosinonen në ndeshjen që nëse e fiton, rikthehet në vendin e parë në tabelë. Takimi luhet në ora 20:45. Inter: 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 25 Mirand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.864Z

Uto Ughi, violinisti që mahniti publikun shqiptar

Eshte pritur mjaft ngrohte nga publiku kryeqytetas, koncerti i violinistit italian Uto Ughi, shoqeruar nga orkestra filarmonike e Romes. Muzike nga Mozart, Paganini e Boccherini eshte luajtur mbreme per artdashesit e muzikes klasike. Nje koncert i jashtezakonshem ne te cilin Ughi i ka dhuruar spekta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.373Z

Pianisti Zamir Kaba në Akademinë e Arteve

Tiranë, 26 shkurt, NOA - Vazhdon stina koncertore e orkestrës së RTSH-së, e cila sot në mbrëmje sjell një koncert për piano dhe orkestër, me pjesëmarrjen e pianistit, Zamir Kaba. Në koncert do të interpretohen pjesë nga kompozitorët Pjetër Gaci Symfonic Dance Nr.1, Sergei Rac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.669Z

Në krahët e Trëndafilit të Kuq dhe Trëndafilit të Bardhë.

Violinisti dhe kompozitori i famshëm italian Nikolla Paganini kishte lidhje me të dyja motrat e Napoleon Bonopartit Rrugës plot me pluhur që kalonte nga Xhenova deri në Luka dukej sikur nuk do i vinte kurrë fundi. Por udhëtari brenda në karrocë nuk mërzitej, sepse mendjen e kishte diku la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.218Z

"Klasik" vazhdon me kitarë e violinë

Në kuadrin e "Klasik", edicionit të 9-të ndërkombëtar të muzikës klasike, Instituti Italian i Kulturës organizon sot pranë Akademisë së Arteve në Tiranë, koncertin e Duo Sinergie "Italia e Amerika për violinë e kitarë". Do të interpretojnë në këtë koncert instrumentistët France

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.088Z

Koncertet e majit, mes te ftuarve edhe Tedi Papavrami

Koncertet e majit do te ofrojne pjese te zgjedhura nga kryeveprat boterore qe do te ngjiten ne skenen e Teatrit te Operas dhe Baletit nga artiste te huaj dhe shqiptare. Ky sezon koncertesh eshte menduar te hapet mbremjen e se dieles nga nje artiste e re, italiane Gloria Campaner. Drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.582Z

Vepra të autorëve botërorë vijnë në Stinën Koncertore të Pranverës

Stina Koncertore e Pranverës në Akademinë e Arteve në koncertin e radhës solli një repertor të pasur muzikor. Nën interpretimin e studentëve të Fakultetit të  Muzikës erdhën pjesë nga autorë të njohur botërorë si: Berrioz, Paganini, Chopin, Albinoni, Puçini, etj. Interpretues i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama