Rezultate te kerkimit per termin: +Paganini

Total: 88
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.851Z

Programi, pjesët artistike të koncertit

Programi i koncertit hedh pak dritë mbi atë që të pranishmit do të kenë mundësinë të shohin drejtpërsëdrejti në sallën e Akademisë së Arteve. Kështu, në program janë përfshirë: Mozart, “Cosi fan’ tutte”, që do të ekzekutohet nga orkestra simfonike nën drejtimin e dirigj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.843Z

Ndue Shyti, Paganini i Çiftelisë Shqiptare

PUKE-Sot është e vështirë të gjesh një mjeshtër të çiftelisë apo të fyellit. Dikur e kishim. E kemi fizikisht edhe sot Artistin e Madh. E kemi harruar 80-vjeçarin Ndue Shyti, i cili njihet ndryshe edhe si Paganini i çiftelisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.216Z

Duo Sinergie, sonte në Akademi

Sezoni koncertor ndërkombëtar i muzikës “Klasik” sjell sonte në orën 19.00, në skenën e Akademisë së Arteve, “Duo Sinergie”, me artistët Francesco Biraghi (kitarrë) dhe Tania Camargo Guarnieri (violinë). Programi i quajtur “Italia dhe Amerikat për violinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.144Z

Muzikë dhome barok

Sonte në orën 19:00, në skenën e madhe të Universitetit të Arteve, jep koncert me muzikë dhome Formacioni i Harqeve i UA-së, nën drejtimin e Anila Abazit. Në program pjesë nga autorët barokë: Marenzio, Gounod, Bartoldi, etj.. Ndërsa nesër, ora 19:00, Orkestra Simfonike e UA-së, del n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:56.475Z

Trajner i Vatikanit pas daljes në pension

Trapatoni ëndërrojmë të bëhemi një Kombëtare e vërtetë”. Presidenti i “Clericus Cup”, monsinjor Paganini zbulon projektin për ndërtimin e një Kombëtareje të Vatikanit. “Vullneti i Kishës ekziston, deklaroi ai, dhe ne jemi gati të punojmë, por ende nuk ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.493Z

Formacionet zyrtare: Inter – Frosinone

Janë publikuar formacionet e ndeshjes së fundit në Serie A këtë javë. Interi pret Frosinonen në ndeshjen që nëse e fiton, rikthehet në vendin e parë në tabelë. Takimi luhet në ora 20:45. Inter: 1 Handanovic; 55 Nagatomo, 25 Mirand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.864Z

Uto Ughi, violinisti që mahniti publikun shqiptar

Eshte pritur mjaft ngrohte nga publiku kryeqytetas, koncerti i violinistit italian Uto Ughi, shoqeruar nga orkestra filarmonike e Romes. Muzike nga Mozart, Paganini e Boccherini eshte luajtur mbreme per artdashesit e muzikes klasike. Nje koncert i jashtezakonshem ne te cilin Ughi i ka dhuruar spekta

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama