Rezultate te kerkimit per termin: +Pak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.677Z

Pak lëvizje

Nga Express më 18 janar 2011 në ora 08:24 Të hënën ka përfunduar mini-afati kalimtar për hendbollistë dhe hendbolliste i Federatës së Hendbollit të Kosovës, ku pati pak lëvizje. Ky afat zgjati nga 10 deri më 17 janar dhe ishte njëri prej më të varfërve në vitet e fundit. Kampi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.922Z

Presin edhe pak

Futbollistët e Lirisë do ta presin deri në mesjavë kryesinë e klubit, e cila u ka premtuar për shlyerjen e gjysmës së borxhit. Nëse kjo nuk ndodh, kapiteni Rafet Mullallari paralajmëron se, bashkë me disa lojtarë të rëndësishëm, do ta braktisin klubin prizrenas. Nga Moral Pozhegu m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.686Z

Edhe pak

Shumica e serbëve në Kosovë vazhdojnë të bashkudhëtojnë me të kaluarën. Të paktën diçka nuk kanë ndërruar kurrë që nga përfundimi i luftës. Ato janë targat e veturave. Ata iu mbeten besnikë targave të vjetra PR, PZ, apo KM. Shumica e tyre janë të regjistruara dhe të siguruara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.155Z

Pak femra, shumë plastikë shumë meshkuj, pak burra!

Nga Holta Heba* Keqardhja sa vjen dhe shtohet kur sheh se femrave të sotme i ka humbur pastërtia dhe dlirësia shpirtërore e fizike. Kanë humbur gjithçka. Të gjitha gati njësoj. Të mbushura me botoxe e ndërhyrje kirurgjikale me qëllimin e vetëm për të qenë moderne dhe të pranuara nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.252Z

Paratë për të varfrit, nga pak bëhen shumë pak

Gjergj ErebaraGjatë viteve të krizës, qeveria ka shtrënguar dorën te ndihma ekonomike Gjergj Erebara Përfitimi mesatar mujor i familjeve të varfra që janë të përfshira te skema e ndihmës ekonomike ka rënë ndjeshëm gjatë viteve të fundit, ndërsa numri i familjeve në nevojë është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.195Z

Shqiptarët, sa pak bujarë

Shqiptarët mbahen për popull i dashur dhe mikrpitës, por kur vjen puna për të dhënë para për një kauzë të mirë, për të ndihmuar të huajt, apo për të bërë punë vullnetare, ata nuk janë dhe aq të disponueshëm. Indeksi Global i të Dhënit 2016, i publikuar së fundmi nga Ins

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:11.550Z

Dalin pak

Dy zyrtarët e Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe Shpend Ahmeti, po qëndrojnë në Bruksel gjatë dy ditëve të fundit. Takimet me zyrtarë të BE’së po ndodhin në kohën kur kjo lëvizje shpesh po cilësohet si antieuropiane dhe e izoluar. Analisti Shkëlzen Maliqi, ndër të tjera, vlerëson

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama