Rezultate te kerkimit per termin: +Paketa

Total: 8039
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.624Z

Paketa fiskale kursen duhanpirësit

Vitin që vjen nuk do ketë ndryshime të mëdha të sistemit të taksave dhe në veçanti ato që rëndojnë drejtëpërdrejtë mbi xhepat e qytetarëve. Kështu akciza e cigares dhe duhanit nuk rritet në vitin 2016. Në parashikimin e të ardhurave për vitn 2016, janë vlerësuar rreth 300

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.620Z

Durrës, kapen 2000 paketa cigare kontrabandë

  DURRËS- Kapen në portin e Durrësit 2000 copë paketa cigare që po i kalonin kontrabandë. Policia e portit të Durrësit ka konfirmuar lajmin. Cigaret ishin në 4 bokse. Paketat kontrabandë dolen nga trageti i linjës Bari-Durres "Santa Maria" me port rregjister Monrovia. Cigaret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.735Z

Miratohet teresisht paketa Obama

Me voten e mbremshme Senati amerikan miratoi perfundimisht paketen stimuluese te ekonomise prej 787 miliarde dollaresh aq shume te kerkuar nga presidenti amerikan Barak Obama. Paketa stimuluese synon te garantoje shkurtimin e shpenzimeve, projektet per shpenzime brenda vendit si dhe krijimin e rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.928Z

Shkodër, arrestohen 2 persona me 600 paketa duhani kontrabandë

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona dhe ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë në kuadër të operacioni të koduar Trokadero. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se janë vënë në pranga shtetasit Ali Kopliku, 50 vjeç dhe Arben Lopçi, 52 vjeç, banues në Shkodër, ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.626Z

Sekuestrohen 1700 paketa me cigare kontrabande pranga 50-vje

PUBLICITET br br Tirane 16 tetor 2015 NOAal - Nje person eshte arrestuar ne flagrance nga uniformat blu te kryeqytetit nen akuzen e kontrabandes dhe fshehjes se te ardhurave Mesohet se ne pranga eshte vene 50-vjecari Arben Cerina banues ne Tirane pasi eshte kapur me 1700 paketa me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.172Z

Hyn ne fuqi paketa e fiskale 2013

Hyri në fuqi paketa fiskale për vitin 2013 për disa ndryshime ligjore që parashikojnë heqjen dhe përgjysmimin e akcizës dhe tarifës doganore për kafen. Heqja e kësaj akcize do të bëhet për gjithë importin e kafes së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.481Z

Paketa e PS, tërhiqet Berisha

Maxhoranca tërhiqet nga vendimi për të mos shqyrtuar në të njëjtën seancë kufizimin e imunitetit dhe nismën e PS për ndryshimin e Kushtetutës. Vetëm pak dite pasi demokratët në Këshillin e Legjislacionit kërkuan 2 javë kohë për shqyrtimin e propozimeve të opozitë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama