Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistanit

Total: 3146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.310Z

Presidenti i Pakistanit viziton Moskën

Presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari ka mbërritur në Moskë për vizitë shtetërore tre ditore në Rusi. Nesër Zardari do të pritet nga presidenti Dimitri Medvedev në Kremlin, ku dy liderët pritet të nënshkruajnë marrëveshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.148Z

Hillary Clinton i premton mbështetje Pakistanit

Në vizitën e saj të parë në Pakistan, në cilësinë e Sekretares amerikane të shtetit, Hillary Clinton dje synoi që të zbehë anti-amerikanizmin e fuqishëm në këtë shtet mysliman, duke lavdëruar njëkohësisht qeverinë në Islamabad, për fushatën që ka ndërmarrë kundër forcave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.432Z

Sejdiu: Të ndihmojmë të prekurit e Pakistanit

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu ka kërkuar nga të hënën nga qeveria e Republikës së Kosovës që ta ndihmojë popullin e Pakistanit, që po përballet me përmbytjet shkatërruese. “Qytetarët dhe shteti i Pakistanit po ballafaqohen me një katastrofë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.679Z

SHBA-Pakistanit Talebanet problemi juaj

Shtetet e Bashkuara të Amerikës iu përgjigjën akuzave të Pakistanit, për minimin e bisedimeve të paqes midis Islamabadit dhe talibanëve, pas vrasjes së liderit të militantëve, Hakimullah Mehsud, në një bombardim nëpërmjet avi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:55.032Z

Hapet Konsullata e Nderit e Pakistanit në Shqipëri

Ambasadorja e Pakistanit Tehmina Janjua, e cila ndodhet aktualisht në një vizitë në Shqipëri, ku edhe është akredituar, u takua me z Seyhan Pencabligil, Konsull Nderi i Pakistanit (i Emëruar) në Tiranë. Pencabligil është një personalitet i shquar në fushën e biznesit në Shqipëri, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.680Z

Sulme ndërkufitare mes Afganistanit dhe Pakistanit

Militantët nga Afganistani kanë sulmuar post-blloqet e ushtrisë pakistaneze në veriperëndim të Pakistanit, duke vrarë tre ushtarë dhe plagosur katër të tjerë. Autoritetet pakistaneze deklarojnë se sulmet me predha dhe armë të tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.919Z

Perëndimi të investojë në demokracinë e Pakistanit

Këtë pranverë, Parlamenti pakistanez nënshkroi një amendament, i cili shlyen nga Kushtetuta e vitit 1973 të këtij vendi të gjitha dispozitat e demokracisë së kufizuar. Puna që çoi deri te marrëveshja, ishte një akt i ndërtimit të konsensusit demokratik. “Kjo është një pikë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama