Rezultate te kerkimit per termin: +Pakistanit

Total: 3146
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.374Z

Zotohen për bashkëpunim ekonomik

Liderët e tetë shteteve myslimane janë pajtuar për thellimin e lidhjeve ekonomike mes tyre dhe për rritjen e bashkëpunimit. Presidentët e Pakistanit, Iranit, Indonezisë dhe Nigerisë, por edhe kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, dhe liderët e Egjiptit, Malajzisë dhe Bangladeshit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.942Z

Presidenti afgan Karzai viziton Pakistanin

Presidenti afgan Hamid Karzai viziton sot Pakistanin. Ai pritet të zhvillojë bisedime me presidentin e Pakistanit, Asif Ali Zardari dhe kryeministrin Jusuf Raza Gjilani. Gjatë viiztës dy-ditore, pritet që të mblidhet edhe një komisionin i përbashkët i pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.108Z

Pakistani kufizon hyrjen e ushtarëve amerikanë

Pakistani nuk do e ndryshojë vendimin për zvogëlimin e numrit të ushtarëve amerikanë që lejohen të hyjnë në territorin e këtij shteti. Ky mesazh i është dhënë Drejtorit të CIA-s, Leon Paneta, nga shefat e ushtrisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.740Z

Pakistani kërkon ndihmë për të luftuar terrorizmin

Kryeministri i Pakistanit, Jusuf Raza Gilani, i ka bërë thirrje sot Komunitetit Ndërkombëtar për ndihmë në luftën kundër terrorizmit pas vrasjes së Osama bin Laden, liderit të Al Kaidës, në afërsi të Islamabadit. Gilani ju t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.389Z

Pakistani heton vrasjen e Bin Ladenit

Kryeministri pakistanez, Jusuf Raza Gilani, ka urdhëruar një komision të pavarur që të hetojë operacionin special të forcave amerikane të cilat hyjnë në territorin e Pakistanit dhe vranë liderin e Al Kaedës, Osama bin Laden. Komisioni i p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.488Z

Pakistan, talebanët: Lideri ynë nuk është vrarë

Talebanët në Pakistan kanë përgënjeshtruar raportin për vrasjen e liderit të tyre, Hakimullah Mehsud, gjatë një sulmi të një avioni pa pilot të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Një zëdhënës i talebanëve tha për agjencisë e lajmeve Reuters, se raporti i bërë publik së fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.164Z

Obama Pakistani ska bere perpjekje kunder terrorizmit

Indi 7 nentor NOA - Presidenti amerikan Barack Obama ka kritikuar Pakistanin per angazhim te manget ne luften kunder terrorizmit. Ne Pakistan nuk ka asnje perparim te shpejte ne luften kunder ekstremisteve sic e deshiron SHBA-ja tha Obama para studenteve ne metropolin ekonomik ne perendim te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama